جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 می 2021 | 01:56 ق.ظ

احداث ۱۴۰ واحد مسکن اقدام ملی در خلخال

احداث ۱۴۰ واحد مسکن اقدام ملی در خلخال خلخال – نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش و پیگیری راه و شهرسازی استان اردبیل و همراهی بنیاد مسکن ساخت ۱۴۰ واحد مسکن اقدام ملی در شهرستان خلخال آغاز شده است.

میر غنی نظری شامگاه جمعه در نشست با مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در خلخال اظهار کرد: با تأمین زمین رایگان و صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری احداث این واحدها برای متقاضیان مسکن سرعت بیشتری خواهد گرفت تا بخشی از مشکلات جوانان و زوجین در این شهرستان برطرف شود.

وی ضرورت بازسازی بازار تاریخی خلخال و منطقه گونی و قلعه‌باشی خلخال را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری قول مساعد برای تخصیص دو میلیارد تومان اعتبار داده بود که با پیگیری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل تخصیص این اعتبار در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیر رایگان به شهرداری خلخال خبر داد و گفت: معادل قیر واگذار شده به شهرداری اردبیل به این شهرستان نیز قیر رایگان اختصاص یافته تا صرف آسفالت معابر و کوچه‌ها شود.

نظری با قدردانی از پیگیری و تلاش شبانه‌روزی استاندار اردبیل و تعدادی از مدیران سخت کوش تصریح کرد: مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل جز مدیران پرتلاشی است که بی‌وقفه موانع و مشکلات را رصد کرده و در راستای حل آنها مجاهدتی شبانه‌روزی و سخت کوشی واقعی دارد.

وی با انتقاد از مجموعه شورا و شهرداری به دلیل تأخیر و تعلل در پیگیری پروژه‌های توسعه‌ای افزود: متأسفانه برخی از مدیران شهرستان خلخال پاسخگوی عملکرد خود نیستند و بنده در روزهای آینده بسیاری از این ضعف‌ها را رسانه‌ای خواهم کرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس تصریح کرد: شهرستان خلخال از محرومیت واقعی در بخش‌های مختلف رنج می‌برد و بهتر است مدیران این شهرستان سرعت عمل خود را در رفع این محرومیت‌ها دوچندان کنند.

نظری از مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل خواست؛ تکلیف منطقه خوجین را در ورود به محدوده شهر بر اساس طرح تفصیلی مشخص کرده و در این زمینه اقدام قانونی انجام شود.

وی افزود: در کنار تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برای تأمین اعتبار مورد نیاز بازسازی بازار تاریخی، گونی و قلعه‌باشی سعی خواهیم کرد در دیداری که تهران برگزار خواهیم کرد پیگیر تخصیص اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه‌ها باشیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی به بازدید سرزده از محور کلور – درام نیز اشاره کرد و گفت: پیمانکار پروژه با انواع ماشین‌آلات راهسازی درصدد تکمیل این محور مواصلاتی است و قرار است ۱۲ میلیارد تومان از طریق صندوق توسعه ملی برای این پروژه اختصاص یابد تا در کنار ۱۶۰ میلیارد تومان منابع بانکی و ملی قطعات یک و دو این پروژه به سرانجام برسد./مهر

کد خبر : 18649

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس