سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 7 می 2021 | 17:58 ب.ظ
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل:

منطقه آزاد اردبیل در محدوده مشخص به تصویب نهایی رسید

منطقه آزاد اردبیل در محدوده مشخص به تصویب نهایی رسید اردبیل – رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: منطقه آزاد تجاری، صنعتی استان اردبیل در محدوده مشخص شده در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب نهایی رسید.

صدیف بدری اظهار کرد: بدون تغییر در محدوده مشخص شده و با نقشه تصویبی در مجلس شورای اسلامی، منطقه آزاد تجاری، صنعتی استان اردبیل به تأیید نهایی رسید تا شرایط و مقدمات اجرای این لایحه را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: ما قدردان حمایت مسئولان استانی به ویژه امام جمعه اردبیل و استاندار در تصویب نهایی این منطقه هستیم که با پیگیری مستمر از طریق اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام زمینه تصویب و تأیید آن امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام فراهم آمده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل به ویژگی‌ها و برجستگی‌های منطقه آزاد تجاری و استفاده از این ظرفیت عظیم در توسعه اقتصادی مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: تجربه ایجاد مناطق آزاد در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که یکی از اهرم‌های توسعه این استان‌ها تصویب منطقه آزاد و اجرای آن در سال‌های اخیر بوده است.

بدری افزود: به عنوان یک مطالبه عموم مردم استان ما در مجلس قبلی و مجلس انقلابی کنونی پیگیر تصویب و تأیید منطقه آزاد بودیم که بالاخره این خواسته مردم استان به ثمر نشسته و جامه عمل به خود پوشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: قطعاً مکانیزم راه‌اندازی منطقه آزاد از سوی دولت ابلاغ خواهد شد تا ما در هفته‌های آینده مقدمات اجرایی شدن این لایحه را به صورت واقعی و عملیاتی در استان شاهد باشیم.

بدری اضافه کرد: ایجاد و راه‌اندازی این منطقه تقویت‌کننده تولید، اشتغال و رونق‌بخش تحول اقتصادی در مسیر تحرک بیشتر به توسعه استان خواهد بود که با تمام تلاش و جدیت، سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا هر چه سریع‌تر مردم استان از ثمره منطقه آزاد بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: به هیچ وجه تصویب منطقه آزاد در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابتر و ناقص نیست بلکه به صورت کامل این لایحه به تأیید نهایی رسیده و شکل اجرایی آن را در هفته‌های آینده شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر چند برخی از کارشناسان و صاحب نظران ایجاد مناطق آزاد را در حقیقت مغایر با سیاست‌های توسعه نظام می‌دانند اما باید اعلام کرد که در مناطق مرزی یکی از عوامل مقوم و مؤثر در مسیر توسعه اقتصادی و ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید منطقه آزاد است که قطعاً از دپوی کالاهای قاچاق و خارجی جلوگیری خواهد کرد.

بدری مزایای مناطق آزاد را برای سرمایه‌گذاران متنوع اعلام کرد و گفت: بهره‌مندی از مزایای معافیت‌های بیمه‌ای، گمرکی و مالیاتی می‌تواند زمینه‌ساز تحول و توسعه استان در سال‌های آینده باشد./مهر

کد خبر : 18631

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس