جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 می 2021 | 22:13 ب.ظ
بعد از سال‌ها بلاتکلیفی؛

مصمم به تعیین تکلیف سد کلاسر هستیم

مصمم به تعیین تکلیف سد کلاسر هستیم مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با بیان اینکه عملیات اجرایی سد کلاسر با دریافت اولین بخش از اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ شروع می‌شود، گفت: بعد از سال‌ها بلاتکلیفی؛مصمم به تعیین تکلیف سد کلاسر هستیم.

عباس  جنگی مرنی افزود: مناقصه انتخاب پیمانکار احداث سد کله سر از طریق فراخوان عمومی انجام شده و با دریافت اولین بخش از اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۴۰۰عملیات اجرایی این سد شروع می‌شود.

وی اضافه کرد: سد کلاسر بعد از سال‌ها بلاتکلیفی به شکل یک سد معیشتی قابلیت اجرا دارد و مصمم به تعیین تکلیف این پروژه هستیم.

جنگی مرنی درباره تکمیل مطالعات سدهای سینه‌سر و توسانلو در حوزه آبریز رودخانه مرزی بالهارود گفت: اعتبار اولیه به میزان ۱۱۰ میلیارد ریال از سوی شرکت آب منطقه ای اردبیل، سازمان برنامه و بودجه کشور و مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه برای این ۲ سد و همچنین تکمیل سد کلاسر در سال ۱۴۰۰ پیشنهاد  و تصویب شده است.

وی با بیان اینکه اینکه سد عمارت با تخصیص اعتبارات لازم تا پایان سال  آبگیری می‌شود افزود: مبلغ یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار مالی توسط سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل سدهای مخزنی عمارت و تازه‌کند و نیز هزار میلیارد ریال فاینانس بنیاد مستضعفان و جانبازان برای سد عمارت اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: پروژه احداث سد عمارت شهرستان انگوت با پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد به مرحله تکمیل رسیده و عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکاران این شرکت ادامه دارد و در صورت تامین اعتبار لازم در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهارکرد: سد عمارت بزرگترین سد در حال احداث  استان اردبیل است که ۱۸۲ میلیون مترمکعب حجم مخزن دارد.

جنگی مرنی ساماندهی رود خانه بالهارود گرمی را یادآور شد و گفت: ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور برای ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود اختصاص یافته که ساماندهی آن در دست اجرا است.

وی گفت: همچنین مرمت و بازسازی کانال آب‌آور سد گیلارلو گرمی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال با مشارکت بنیاد علوی در دستور کار این شرکت می باشد./ پایگاه خبری قارتال،

کد خبر : 18603

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس