جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 می 2021 | 00:44 ق.ظ

پیام مشترک امام جمعه و استاندار اردبیل به مناسبت هفته معلم

پیام مشترک امام جمعه و استاندار اردبیل به مناسبت هفته معلم اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل به مناسبت آغاز هفته معلم و هفته عقیدتی-سیاسی پیام مشترکی صادر کردند.

 آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و آغاز هفته معلم پیام مشترکی را صادر کردند که متن پیام به شرح ذیل است:

«…یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ…»

خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می‌برد و بر کسانی که بهره‌ای از علم دارند، درجات بزرگی می‌بخشد.(مجادله -۱۱)

بسم ا… الرحمن الرحیم

تعلیم و تربیت، مأموریت عظیمی است که خداوند متعال به پیامبران خود سپرد و اشتغال به معلمی، کوششی متعالی و متشابه به رسالت اولیای الهی است. معلمان، قافله‌سالاران کاروان روشنگری‌اند که با مجاهدت خود، تمدن را معماری و نقش ایمان را بر لوح جان و ضمیر انسان‌ها حک می‌کنند. بر این اساس، تلاش هدفمند آن‌ها در ترویج دانش و بینش، موجب اعتلای اندیشه‌ها می‌شود و به این دلیل، نام و جایگاه والای معلم در فرهنگ ما همواره با قداست و احترام، همراه بوده است.

این‌جانبان، فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت و هفته معلم را که امسال آغاز آن با سال‌روز ضربت خوردن بزرگ‌معلم عدالت و پرهیزکاری، امیر علم و بیان، حضرت علی (ع) مقارن گردیده گرامی می‌داریم و ضمن ادای احترام و نثار سلام و صلوات به ارواح پاک تمامی معلمان شهید از جمله، استاد مرتضی مطهری (ره)، نهایت سپاس مندی خود را به معلمان و مربیان عزیزی که برای تربیت بهین فرزندان استان مقدس اردبیل از بن جان، تلاش می‌نمایند اعلام می‌داریم و از درگاه «رب العالمین» برای همه آنان سلامتی، موفقیت و سربلندی روزافزون، مسالت می‌کنیم.

همچنین از مدیرکل و دیگر دست‌اندرکاران اداره کل آموزش و پرورش استان می‌خواهیم با همت مضاعف و کار مضاعف مورد نظر رهبر معظم انقلاب و بهره‌گیری بیشتر از وجود پر برکت معلمان شریف، در راستای رفع کاستی‌ها و بالا بردن کیفیت آموزش عمومی، حفظ و حتی ارتقای رتبه استان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و… برنامه‌ریزی و اقدام نمایند تا ان شاءالله شاهد حصول توفیقات مستمر و افتخارآمیزتر در این حوزه مهم و سرنوشت‌ساز باشیم./مهر

کد خبر : 18562

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس