جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 می 2021 | 00:32 ق.ظ
مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل خبر داد؛

استخدام ۱۳۵۰ معلم حق‌التدریس در اردبیل

استخدام ۱۳۵۰ معلم حق‌التدریس در اردبیل اردبیل- مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۱ ‌هزار و ۳۵۰ معلم حق‌التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی در استان اردبیل به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

 احمد ناصری عصر شنبه در آستانه روز معلم در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال‌های اخیر به صورت مرحله‌ای به اجرا درآمده به طوری که در مرحله اول ۲۷۶ نفر و در مرحله دوم نیز ۴۹۵ نفر مجوز استخدام گرفتند.

وی تصریح کرد: در گام سوم نیز در روزهای آینده ۴۲۰ نفر از معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با بررسی مدارک و مستندات به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پیش‌بینی ما این است که در سال تحصیلی آینده چالشی در حوزه کمبود نیروی انسانی نداشته باشیم و با ساماندهی نیروی انسانی و تعادل‌بخشی بین نیروهای موجود و خروجی آموزش و پرورش، شرایطی را فراهم کنیم تا به اندازه کافی معلم در سر کلاس‌ها حاضر شوند.

ناصری افزود: سال گذشته ۹۰۰ نفر و امسال نیز به همین تعداد بازنشستگی را در آموزش و پرورش شاهد خواهیم بود و قطعاً با تدابیر اندیشیده شده، سعی بر این است تا بدون کمبود فعالیت‌های آموزشی و پرورشی به انجام برسد.

وی با تبریک هفته معلم به جامعه فرهنگی و گرامیداشت یاد و نام شهدای فرهنگی به ویژه شهید مرتضی مطهری و شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: از فردا هفته گرامیداشت مقام و منزلت معلم در کشور و استان اردبیل آغاز می‌شود و در سطح ملی و استانی برنامه‌های متعددی در این هفته برگزار خواهد شد.

ناصری به نامگذاری هفته معلم اشاره کرد و ادامه داد: اولین روز این هفته به نام معلم و قدر و منزلت معلمی، دومین روز به نام معلم افسر سپاه پیشرفت، سومین روز به نام معلم مرجعیت اجتماعی، چهارمین روز به نام معلم زیست بوم جدید، چالش‌ها و فرصت‌ها و روزهای بعدی نیز به نام معلم خانواده و مشارکت اجتماعی، معلم و پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار نامگذاری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بر اساس این نامگذاری‌ها در هفته معلم برنامه‌های مختلفی نیز برگزار خواهد شد که تجلیل از معلمان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و دیگران معلمان با رئیس مجلس و به صدا درآمدن زنگ سپاس معلم در مدرسه سبلان اردبیل تدارک دیده شده است.

ناصری بیان کرد: در قالب این برنامه‌ها در سطح استان، منطقه و حتی مدرسه از معلمان نمونه و فعال در فضای مجازی همچنین معلمان مبتکر و خلاق در فعالیت آموزش مجازی با نام جلوه‌های ویژه معلمی تجلیل خواهد شد.

وی اظهار کرد: در قالب این برنامه که با مشارکت ۴۰ درصدی معلمان همراه بوده، بیش از ده‌ها تهیه محتوا و تولید برنامه‌های آموزشی و پرورشی برای انتشار در فضای مجازی به دبیرخانه برگزاری این مراسم ارسال شده بود که از بین آنها هیئت داوران آثار برتر را انتخاب و از معلمان نمونه در این بخش تجلیل می‌شود.

ناصری تصریح کرد: رویکرد ما در شرایط کرونایی تقویت حضور فعالانه معلمان در آموزش‌های مجازی به ویژه از طریق شبکه شاد بوده که قطعاً جلوی افت تحصیلی دانش‌آموزان و برخی دیگر از آسیب‌های احتمالی گرفته شده است.

۸۸ درصد دانش‌آموزان اردبیل فعال در شبکه شاد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۸ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل در شبکه شاد حضور دارند که ۱۹۹ هزار و ۷۱۴ دانش‌آموز را شامل می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: در قالب طرح هدایت سعی بر این است تا تبلت و گوشی دانش‌آموزان بی‌بضاعت تهیه شده تا در اختیار آنها قرار بگیرد که این کار به حضور آنها در شبکه شاد کمک می‌کند.

ناصری به توزیع ۵ هزار تبلت و گوشی در بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت با همکاری بهزیستی، کمیته امداد و مرکز آمار ایران اشاره کرد و ادامه داد: در قالب تفاهم نامه‌ای که با مجموعه‌های مختلف به امضا رساندیم، در کنار تهیه تبلت و گوشی، سعی بر این بوده تا بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در مناطق محروم تهیه و در اختیار آنها قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: استان اردبیل از لحاظ پوشش شبکه شاد و حضور دانش‌آموزان در این سامانه، در رتبه شانزدهم کشور قرار دارد که این بیشتر به خاطر پراکندگی روستاها و نبود زیرساخت‌های اینترنتی بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از خانواده‌ها به ویژه والدین دانش‌آموزان برای کمک به تحصیل مناسب نسل آینده قدردانی کرد و افزود: قطعاً متناسب با زیست بوم به وجود آمده، خانواده‌های دانش‌آموزان در کنار معلمان زمینه‌ساز آموزش و تربیتی شایسته بودند که جا دارد از زحمات و تلاش‌های آنها نیز قدردانی کنیم./مهر

کد خبر : 18553

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس