جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 آوریل 2021 | 02:07 ق.ظ
استاندار اردبیل:

واکسیناسیون مقدمه خوبی برای قطع زنجیره ابتلا به کروناست

واکسیناسیون مقدمه خوبی برای قطع زنجیره ابتلا به کروناست استاندار اردبیل با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال از امروز در این استان گفت: بعد از این گروه واکسیناسیون افراد بین سن ۶۰ تا ۸۰ سال شروع خواهد شد و این اقدام مقدمه خوبی برای کمک به قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود.

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: تغییر وضعیت فعلی رنگ‌بندی کرونا به دلیل کاهش مراجعات بیمارستانی و منفی شدن تست‌ها بوده ، ولی در هفته آینده به احتمال زیاد با فوت افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل مقاوم بودن در برابر درمان‌ها مواجه خواهیم شد.

او اظهارکرد: تغییر وضعیت کرونا در این استان مانع فوتی‌ها نیست و درمان برای برخی از مبتلایان بستری که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، کارساز واقع نشده است.

وی بیان کرد: برغم اینکه اهالی بیشتر مناطق استان پروتکل‌ها را رعایت کردند ولی وضعیت برخی شهرها از جمله خلخال ، مشگین‌شهر و پارس‌آباد همچنان قرمز است.

او گفت: تغییر وضعیت کرونایی در استان نشانگر عزم جدی مسئولان ، همکاری نهادهای مختلف از جمله کادر درمان ، شبکه بهداشت، هلال احمر، شهرداری ، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج، رسانه‌ها، روابط عمومی‌ها و فعالان فضای مجازی است.

بهنامجو با بیان اینکه وضعیت استان همچنان شکننده است، اظهارکرد: به لحاظ وجود ویروس انگلیسی که جهش بالایی دارد، لازم است مردم و اصناف نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی جدی باشند.

استاندار اردبیل به تعداد ۱۲ فوتی در شبانه‌روز گذشته اشاره کرد و افزود: آنچه که مهم است پرهیز از دورهمی، اجتماعات ، ممانعت از افطاری دادن و رعایت شیوه‌نامه فعالیت رستوران‌ها برای بیرون‌بر بودن و پرهیز از ارائه سرویس در داخل غذاخوری‌ها است./ایرنا

کد خبر : 18495

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس