جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 آوریل 2021 | 11:48 ق.ظ

طرح‌های صنعتی پیشران در استان اردبیل مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد

طرح‌های صنعتی پیشران در استان اردبیل مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: طرح‌های متعدد صنعتی، تولیدی و خدماتی در این استان به عنوان پیشران مورد حمایت و پشتیبانی مالی دولت قرار می‌گیرد.

داود شایقی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهارکرد: تعداد زیادی از این واحدهای صنعتی و تولیدی در بخش کشاورزی، صنعتی، گردشگری و حوزه حمل و نقل و همچنین آب و خاک در حال اجراست که در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها سعی بر این است تا به نتیجه رسیدن این طرح‌ها با جذب منابع ملی و استانی بتوانیم به توسعه و تقویت نهادهای موثر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۸۲ طرح مهم صنعتی، کشاورزی و گردشگری در اولویت اجرا و تکمیل قرار گرفته بود، افزود: با اجرایی شدن این طرح‌ها نه تنها فرصت اشتغال برای جوانان فراهم بلکه حجم بزرگی از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و دولتی هم در استان ایجاد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل به طرح‌های اجرا شده در بخش کشاورزی به تعداد ۲۶ طرح و حجم اشتغال یک‌هزار و ۳۸۲ نفر اشاره کرد و گفت: در بخش صنعتی ۲۰ طرح با حجم اشتغال هشت هزار و ۳۶۵ نفر ،۳۶  طرح گردشگری و ۱۳ طرح حوزه حمل و نقل نیز اجرایی و عملیاتی شده است.

وی پروژه‌های مهم و پیشران در استان اردبیل را به تعداد  ۱۷۱ مورد اعلام کرد و افزود: امسال تلاش می شود در حوزه‌های مختلف طرح‌های اولویت‌دار در بخش صنعت، کشاورزی، آب و خاک و گردشگری به اتمام رسیده و فرصت تحول و تحرک بیشتری در استان ایجاد شود.

شایقی در زمینه جهش اعتبارات استانی در سال ۱۴۰۰ اظهارکرد: برای امسال در مقایسه با سال‌های قبل از آن افزایش منابع هزینه‌ای  تا ۶۶.۵ درصد افزیش یافته ، طوری‌که استان اردبیل از این لحاظ بالاترین نرخ افزایش اعتبارات هزینه‌ای را دارد.

وی ادامه داد: رتبه نخست کشور در افزایش بودجه ۱۴۰۰ متعلق به استان اردبیل است و امید است با همکاری دستگاه‌های اجرایی و جذب اعتبارات ملی و استانی بتوان در تحقق اهداف توسعه‌ای گام‌های اساسی و جدی را برداشت.

شایقی به ابلاغ سند آمایش استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: در کنار سند آمایش استان که در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها قرار می‌گیرد، سند توسعه شهرستان‌ها و همچنین سند توسعه اقتصادی و اشتغال روستاها نیز هدف‌گذاری شده تا توسعه متوازن در مناطق مختلف رقم بخورد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: سالانه برای ۱۲۹ روستای استان که بالای ۴۰ خانوار هستند، سند توسعه اقتصادی و اشتغال تهیه می‌شود که تاکنون برای بیش از ۶۰۰ روستا این سند تهیه و ابلاغ شده است./ایرنا

کد خبر : 18472

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس