جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آوریل 2021 | 15:48 ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل

عملیات اجرایی شبکه آبیاری سد خدا آفرین شتاب گرفت

عملیات اجرایی شبکه آبیاری سد خدا آفرین شتاب گرفت مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی ناحیه عمرانی دوم شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین به منظور افزایش سطح سبز و اراضی تحت بهره‌برداری شتاب گرفته است.

عباس جنگی مرنی افزود: به دنبال پیگیری لازم برای تخصیص اعتبار مالی مناسب به طرح شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین ، ناحیه عمرانی دوم این پروژه در حال تکمیل است و فعالیت‌های عمرانی نیز در جبهه های مختلف تداوم دارد.

وی اظهارکرد: زودتر از زمان‌بندی تعیین شده ۴۰ کیلومتر از کانال اصلی  در ناحیه عمرانی دوم شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین آب اندازی شد و طبق هماهنگی بعمل آمده با سازمان جهاد کشاورزی استان، مقرر شده  اولین ایستگاه پمپاژ ناحیه عمرانی دوم نیز اواخر این ماه راه‌اندازی شود.

جنگی مرنی بیان کرد: با توجه به گسترش فعالیت‌های اجرایی امید است این ایستگاه در صورت تامین برق ، زودتر از برنامه مصوب به بهره‌برداری برسد تا کشاورزان منطقه از سامانه آبیاری مدرن در شبکه آبیاری خدا آفرین بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه  دولت تدبیر و امید بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای پروژه پایاب سد خدا آفرین سرمایه‌گذاری کرده است، افزود: تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه پایاب خدا آفرین نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتر است که تلاش می‌شود اعتبار لازم تامین شود.

وی  با اشاره به اینکه پایاب این سد ۳۶ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم دشت مغان را در استان اردبیل آبی خواهد کرد، گفت: پروژه بزرگ پایاب سد خدا آفرین بر روی رود مرزی ارس در چهار ناحیه عمرانی یک ، ۲ ، سه و چهار عملیاتی شده است.

تاکنون ۱۰ سد مخزنی بزرگ و ۴۲ سد مخزنی کوچک در استان اردبیل احداث شده است./ایرنا

کد خبر : 18466

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس