جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آوریل 2021 | 15:26 ب.ظ
رئیس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت اردبیل:

شناسایی ۷۷ نانوایی متخلف در اردبیل/نظارت بر روند پخت نان تشدید شد

شناسایی ۷۷ نانوایی متخلف در اردبیل/نظارت بر روند پخت نان تشدید شد اردبیل – رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با بازرسی‌های انجام شده در فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۷۷ نانوایی متخلف شناسایی و تخلف آن‌ها برای رسیدگی ثبت شد.

رامین صادقی صبح یکشنبه در جلسه کارگروه آرد و نان اردبیل بر تشدید بازرسی از نانوایی‌ها به منظور کنترل توزیع و مصرف آرد و کیفیت پخت نان خبر داد و اظهار کرد: در فروردین ماه امسال با بازرسی‌های انجام گرفته تعداد ۷۷ واحد نانوایی به علت کم‌فروشی، گران فروشی و تعطیلی خودسرانه محکوم به پرداخت جریمه شدند.

وی تعداد بازرسی‌های انجام یافته در طول یک ماه گذشته را ۱ هزار و ۵۰ مورد عنوان و اضافه کرد: به دلیل اهمیت کیفیت نان عرضه شده به مردم نظارت و بازرسی‌ها در استان از نانوایی‌ها با قدرت ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه نان به عنوان بخش اصلی سبد غذایی مردم به شمار می‌رود، تصریح کرد: بهبود کیفیت پخت نان مورد انتظار مردم است و در این راستا نظارت و بازرسی مستمر از طریق بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر عملکرد نانوایی‌های سطح استان انجام می‌شود.

به گفته صادقی هم‌اکنون هیچ مشکل و کمبودی در تأمین آرد وجود ندارد و در صورت نیاز آرد مازاد بر مصرف در ماه مبارک رمضان تأمین و برای ارائه خدمات به واحدهای پخت نان تزریق خواهد شد.

وی واحدهای نانوایی را در پایبندی بر قوانین پخت نان از جمله رعایت ساعات پخت ملزم دانست و گفت: نانوایی‌های استان باید بر اساس ساعات پخت نان که از طرف اتحادیه نانوایان به آنها اعلام شده نسبت به پخت نان اقدام و با بازرسان همکاری لازم را داشته باشند.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: باید با آرد اختصاص یافته به هر نانوایی نان پخت شود و با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدی خواهد شد./مهر

کد خبر : 18457

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس