جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آوریل 2021 | 15:13 ب.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل خبر داد

آغاز عملیات سمپاشی کانون ملخ در مغان

آغاز عملیات سمپاشی کانون ملخ در مغان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز عملیات سمپاشی کانون انتشار ملخ مراکشی در مزارع شمال استان اردبیل خبر داد.

خلیل نیکشاد در جریان بازدید از مزارع سرسبز پارس‌آباد و اصلاندوز اظهار کرد: در مرحله اول سمپاشی مزارع پارس‌آباد و اصلاندوز برای مقابله با ملخ مراکشی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در ۳۰ هکتار از اراضی این شهرستان‌ها عملیات سمپاشی با کانون‌یابی به موقع آغاز شده و امیدواریم در مراحل بعدی نیز در صورت انتشار ملخ مراکشی شاهد سمپاشی به موقع باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با گرم شدن هوا و شرایط مناسب رشد و نمو این ملخ امکان گسترش ملخ مراکشی در مزارع شمال استان اردبیل وجود دارد که با اقدامات به موقع سعی خواهیم کرد جلوی خسارت وارده به مزارع گرفته شود.

نیکشاد با قدردانی از همکاری خوب گروه‌های جهادی و بسیج در کمک به جهاد کشاورزی در اجرای این طرح افزود: امیدواریم در روزهای آینده عملیات سمپاشی در مزارع شمال استان ادامه پیدا کند تا به موقع از انتشار این ملخ و گسترش آن در اراضی جلوگیری شود.

وی علت اصلی هجوم ملخ‌ها به مزارع شمال استان را گرم شدن هوا و عدم بارش در هفته‌های اخیر اعلام کرد و ادامه داد: با بهبود شرایط و بارش‌های بهاری امیدواریم شرایط مساعدی برای مقابله با این آفت مزارع شکل بگیرد.

نیکشاد از دامداران و عشایر منطقه خواست تا به مدت دو هفته از حضور دام‌های خود در  محل سمپاشی شده جلوگیری کرده تا خساراتی به دام‌ها وارد نشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خاطر نشان کرد: با آغاز عملیات سمپاشی در مکان‌هایی که کانون‌یابی انجام شده، روند مطلوبی را در کنترل این بیماری شاهد خواهیم بود./ایسنا

کد خبر : 18448

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس