جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 22 آوریل 2021 | 14:20 ب.ظ

جابجایی مرسولات پستی پارسال در استان اردبیل ۳۰ درصد افزایش یافت

جابجایی مرسولات پستی پارسال در استان اردبیل ۳۰ درصد افزایش یافت رئیس روابط عمومی اداره کل پست استان اردبیل گفت: جابجایی مرسولات پستی در این استان پارسال نسبت به سال ماقبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

محمد الماسی  افزود: سال ۹۸ در مجموع مرسولات پستی وارده و خارج شده از استان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مرسوله بود که این رقم در سال ۹۹ به بیش از سه میلیون و ۲۸۰ هزار مرسوله افزایش یافته که ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه پارسال بیش از یک میلیون و ۹۷۷ هزار مرسوله پستی به اردبیل وارد و در نقاط مختلف استان توزیع شده است، اظهار کرد: در این مدت بیش از یک میلیون و ۳۰۴ هزار مرسوله پستی نیز از استان به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.

او با اشاره به افزایش خریدهای اینترنتی، تصریح کرد: همچنین سال گذسته نسبت به سال ماقبل امانات و بسته های پستی جابجا شده در استان اردبیل ۱۲۶ درصد افزایش یافته است.

الماسی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تعداد امانات و بسته های پستی وارده به استان ۲۳۳ هزار بسته و تعداد امانات و بسته های ارسال شده از آن ۱۸۲ هزار بسته بود، بیان کرد: در سال ۹۸ در مجموع ۴۱۵ هزار بسته و امانات پستی در استان اردبیل جابجا شده است.

وی اضافه کرد: در حالی که پارسال مجموع امانات و بسته های پستی وارده و ارسال شده از استان ۹۱۰ هزار بسته بود که در مقایسه با سال ۹۸ افزایش ۱۲۶ درصدی نشان می دهد.

رئیس روابط عمومی اداره کل پست استان اردبیل ادامه داد: سال گذشته امانات و بسته های وارده به استان بیش از ۵۲۰ هزار بسته و ارسال شده از استان نیز ۳۸۹ هزار بسته بود.

الماسی با بیان اینکه همکاران پستی به طور شبانه روز حتی در روز های تعطیل آماده ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع هستند، گفت: بدنبال شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های اداره کل پست استان نیز افزایش یافته تا خللی در روند ارائه خدمات به مردم پیش نیاید.

وی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا، افزود: کارکنان واحدهای مختلف اجرایی پست استان در راستای ارائه خدمات پستی به شهروندان ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی نقش ارزنده‌ای را در دوران سخت مبارزه با کرونا ایفا می‌کنند.

او اظهار کرد: پست استان علاوه بر توزیع مرسولات اینترنتی با ارائه خدمات نیابتی توانست حجم وسیعی از تردد های غیر ضرور را کاهش دهد و از خروج شهروندان از منزل جلوگیری کند.

به گفته وی ، در شرایط عادی خدمات پستی نقش مهمی را در کاهش هزینه‌ها، کاهش سوخت‌، کاهش آلودگی هوا و همچنین در بهره‌وری ملی دارد اما با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و گرفتاری بخشی از جامعه و ضرورت در خانه ماندن این نقش اهمیت بیشتری یافته است.

الماسی  از مردم خواست، برای پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه تا جایی که ممکن است از مراجعه حضوری به باجه های پستی خودداری و سعی کنند کارهای پستی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اضافه کرد: در صورت ضرورت مراجعه هموطنان به مراکز پستی ، به همراه داشتن وسایل بهداشتی و خودمحافظتی مانند ماسک و دستکش و همچنین نوشت‌افزار شخصی از جمله خودکار توسط مراجعان الزامی است.

وی  با بیان اینکه ۷۳ شعبه پستی در سطح استان اردبیل آماده ارائه خدمات به هموطنان است، ادامه داد: از این تعداد ۱۴ مرکز دولتی و مابقی بخش خصوصی بوده و خدمات پستی به دورترین نقاط استان نیز ارائه می شود.

الماسی با تقدیر از زحمات شبانه روزی همکاران پستی نامه رسان ها را پیشانی پست عنوان کرد و گفت: قبولی مرسولات، تجزیه، رهسپاری و توزیع آنها در استان توسط ۱۶۵ نامه رسان،کارشناس و متصدیان باجه ها انجام می گیرد و ارائه این خدمات موجب رضایت مندی مردم شده است./ایرنا

 

 

کد خبر : 18415

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس