جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 20 آوریل 2021 | 18:32 ب.ظ

تکمیل باند اصلی فرودگاه اردبیل تا خردادماه/ اعتبار خوبی برای فرودگاه‌های استان هزینه شده است

تکمیل باند اصلی فرودگاه اردبیل تا خردادماه/ اعتبار خوبی برای فرودگاه‌های استان هزینه شده است استاندار اردبیل با اشاره به تکمیل باند اصلی فرودگاه اردبیل تا خرداد ماه گفت: اعتبار خوبی برای فرودگاه‌های استان هزینه شده است.

اکبر بهنام‌جو بعدازظهر امروز در بازدید از باند فرودگاه اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  اعتبار خوبی برای فرودگاه‌های استان هزینه شده است، اظهار داشت: برای اجرای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه بهسازی باند فرودگاه اردبیل را به پایان برسانیم، گفت: عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل تخصصی انجام می‌شود که  آسفالت ریزی بیندر و توپراک در حال انجام است و تا یک هفته به اتمام می‌رسد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه  تا خردادماه باند اصلی با روشنایی کامل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، بیان کرد: انجام ارتقای سیستم، بحث یخ زدایی مسیر برای فرود هواپیما‌ها در فصول برفی و سرما جز برنامه‌های بهسازی بوده است که  با مدیریت مناسب مدیریت فرودگاههای استان از محل منابع داخلی، بهسازی محیطی این فرودگاه انجام می شود تا در سطح یک فرودگاه آبرومند ارائه خدمت کند.

بهنام‌جو تصریح کرد: فرودگاه اردبیل به عنوان یکی از فرودگاه‌های مهم کشور دارای دو باند متقاطع است که در دو سال اخیر شاهد توسعه این فرودگاه هستیم و در حال حاضر این پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد و تلاش می‌کنیم هرچه زودتر شاهد رونمایی آن باشیم.

وی با بیان اینکه  آسفالت لایه آخر برای قسمتی از مسیر انجام شده که مشکل خاصی برای پرواز‌های عادی وجود ندارد، افزود:  برای کل باند اصلی آسفالت‌ریزی لایه آخر از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود که  بعد از اتمام این پروژه آمادگی اخذ گواهینامه فرودگاهی بر اساس آخرین روش‌های بین المللی را خواهیم داشت./تسنیم

کد خبر : 18374

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس