جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 20 آوریل 2021 | 18:05 ب.ظ

احداث مجموعه داروسازی “امید فاربد” با پیشرفت فیزیکی مناسب تداوم دارد

احداث مجموعه داروسازی “امید فاربد” با پیشرفت فیزیکی مناسب تداوم دارد استاندار اردبیل گفت: احداث مجموعه داروسازی “امید فاربد” با پیشرفت فیزیکی مناسب تداوم دارد.

به گزارش اکبر بهنام‌جو شامگاه امروز در جریان بازدید از محل مجموعه داروسازی امید فارمد پارسیان اردبیل اظهار داشت: در سال تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها پروژه‌های در حال احداث با پیشرفت فیزیکی مناسب تداوم دارند که فاز اول کارخانه داروسازی امید فارمد پارسیان با اشتغال زایی ۳۰۰ نفر در آینده نزدیک افتتاح می شود.

وی افزود: فاز نخست این مجموعه داروسازی به‌منظور تولید قطعات پلاستیکی برای شربت و بسته بندی و مواد اولیه انواع داروهای گیاهی و نیز گرفتن اسانس گیاهان دارویی طراحی شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: دستگاه‌های خط تولید تیوپ،  انواع پماد و کرم‌های مختلف تا ۱۵ روز دیگر نصب می‌شود با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد با اشتغال‌زایی ۳۰۰ نفر افتتاح می‌شود.

بهنام‌جو تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰۰ نفر در مراکز آموزشی برای راه‌اندازی فاز اول این مجموعه آموزش می‌بینند و بیش از ۸۰۰ نفر تا پایان امسال در فاز اول و دوم این مجموعه شاغل می‌شوند.

وی با بیان اینکه نزدیک ۳۵ هزار متر مربع در این شهرک زیربنا ساخته شده، اظهار داشت: خوشبختانه کار فیزیکی سوله‌های اصلی تمام شده و عملیات اجرایی محوطه سازی نیز آغاز شده است.

استاندار اردبیل این مجموعه را ظرفیت بزرگی برای استان و حوزه تولید گیاهان دارویی دانست و تصریح کرد: این کارخانه در نوع خود یک واحد صنایع تبدیلی است چرا که در زمینه تولید داروهای گیاهی کار خود را آغاز می‌کند و برای نخستین بار در منطقه کارخانه‌ای با این وسعت و در چند فاز مختلف احداث می‌شود.

بهنام‌جو گفت: این مجموعه در نوع خود بزرگترین و بهترین کارخانه با برند opd فعالیت می‌کند و در فاز دوم نیز تحت لیسانس  هلث اید انگلستان، داروهای گیاهی، شیمیایی، مایعات دارویی و همچنین کلیه ملزومات مورد نیاز دارویی را تولید خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از سرمایه گذار این مجموعه خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی با چنین سرمایه‌گذاران در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها شد./تسنیم

 

کد خبر : 18362

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس