جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 16 آوریل 2021 | 14:00 ب.ظ
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل:

شهرداری اردبیل به دنبال تملک پادگان ارتش/رایزنی‌ها جواب نداد

شهرداری اردبیل به دنبال تملک پادگان ارتش/رایزنی‌ها جواب نداد اردبیل – رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل در بحث تملک پادگان ارتش در رایزنی با مقامات عالی رتبه ارتش به توافقات خوبی رسیده بود که متأسفانه کار به نتیجه نرسید.

حسین افسانه  به آخرین وضعیت انتقال ساختمان پادگان ارتش اردبیل به خارج از شهر و رایزنی با مقامات عالی ارتش اشاره و اظهار کرد: هدف ما خروج پادگان اردبیل از مرکز شهر بود که باید این مرحله از کار، به جد پیگیری می‌شد در حالی که عده‌ای کار اصلی را رها کرده و به مسائل فرعی نظیر میزان تراکم، ساخت و ساز و نحوه بهره‌برداری از پادگان افتاده‌اند در حالی که باید در گام اول توافق دو طرف انجام می‌شد تا در مرحله بعدی فعالیت‌ها به انجام می‌رسید.

وی افزود: به هیچ وجه این توافق به شکل یک طرفه اتفاق نمی‌افتد و باید رضایت مالک این اراضی را که نیروی زمینی ارتش است به دست آوریم تا به دور از حاشیه‌ها و طولانی شدن مباحث کار به نفع شهر و شهروندان پیش رود.

عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر زمین پادگان و تملک آن بلاتکلیف رها شده و چون زمین دولتی است امکان تصاحب آن بر حسب ماده ۹ نیز وجود ندارد.

افسانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای ماده ۹ برای تملک باغ شریعت خاطرنشان کرد: امتیازی که ماده ۹ دارد این است که شهرداری به مالکیت باغ شریعت ورود پیدا نمی‌کند، بلکه کارشناس رسمی دادگستری قیمت‌گذاری را انجام داده و شهرداری بدون اینکه با مالک طرف حساب باشد مبلغ را به حساب دادگستری واریز می‌کند تا روند تملک باغ شریعت طی شود.

وی ادامه داد: قرار است مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان از محل کمیسیون ماده ۵ برای تملک اراضی باغ شریعت پرداخت شود و مابقی مبلغ نیز باید از سوی شورا و شهرداری تأمین شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: با توجه به اینکه ۱۰۰ درصد باغ شریعت کاربری باغ و فضای سبز داشته و به هیچ عنوان کاربری مسکونی پیدا نمی‌کند قیمت کارشناسی ۹ هکتار باغ شریعت یک رقم معقول خواهد بود که شهرداری باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

افسانه در پایان گفت: هرچند اجرای ماده ۹ طولانی است اما با پیگیری شورا و شهرداری و تمهیدات فراهم شده امیدواریم هر چه سریع‌تر تکلیف باغ شریعت و تملک آن به نفع شهر و شهروندان معین شود./مهر

کد خبر : 18327

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس