جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 آوریل 2021 | 13:38 ب.ظ
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل:

احداث ۵۸۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل/حمایت مالی دولت ضعیف است

احداث ۵۸۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل/حمایت مالی دولت ضعیف است اردبیل – مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای احداث یا تکمیل ۵۸۰ کیلومتر بزرگراه در اردبیل خبر داد و گفت: اختصاص اعتبارات کلان دولتی به حوزه راه اردبیل ضعیف است.

محبوب حیدری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: در حال‌حاضر برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی ۳۰۰ کیلومتر از بزرگراه‌های استان انجام شده که با تخصیص اعتبارات ملی و تعیین پیمانکاران عملیات اجرایی این راه‌ها استارت می‌خورد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای احداث و تکمیل ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در اردبیل افزود: ترمیم راه‌ها و ایجاد بزرگراه در اردبیل به ویژه در راه‌های شمال استان یک نیاز ضروری است که مقدمات این پروژه‌ها احصاء شده و پس از فراهم‌سازی شرایط لازم عملیات اجرایی آنها به نوبت در فصل کاری راه و شهرسازی شروع می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: اعتبارات لازم برای ۵۸۲ کیلومتر از بزرگراه‌های استان در حدود ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که امید داریم وزارت راه و دولت در اختصاص اعتبارات به حوزه راه اردبیل تزریق قطره‌چکانی را در نظر نداشته باشند چرا که تکمیل این بزرگراه‌ها در اردبیل یک ضرورت اساسی است.

حیدری ردیف ملی راه استان را ۵۳۶ کیلومتر دانست و افزود: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم تا در خصوص جذب اعتبارات به حوزه راه استان در سال جاری از محل منابع ملی اهتمام ویژه‌ای به کار گیرند.

وی از افزایش بیش از ۱۲ درصدی اعتبارات حوزه راه استان نسبت به سال‌های اخیر خبر داد و اضافه کرد: هم‌اکنون ۹ پروژه بزرگراه در استان در حال اجراست که ۹۸ درصد پیمانکاران این پروژه‌ها بومی هستند.

به گفته این مسئول چشم‌انداز توسعه بزرگراه‌های استان خوب بوده به طوری که برنامه‌ریزی شده تا سال ۱۴۰۳ بزرگراه‌های استان در حدود ۲۸۰ کیلومتر افزایش یابد.

کد خبر : 18304

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس