سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 آوریل 2021 | 13:28 ب.ظ
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

آزاد اندیشی و استقلال افتخار سیستم قضائی یک کشور است

آزاد اندیشی و استقلال افتخار سیستم قضائی یک کشور است اردبیل – مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: آزاد اندیشی و استقلال افتخار بزرگ و حائز اهمیت برای سیستم قضائی یک کشور است و در امور اخیر کشور آذربایجان این مسئله مغفول مانده است.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده صبح دوشنبه در نشست بررسی ابعاد بازداشت و صدور حکم سنگین متفکر و عالم اسلامی جمهوری آذربایجان حجت الاسلام حاج الهام علی اف، در سخنانی با ابراز تأسف از تصمیمات ضد حقوق بشری دادستان باکو در فشار و تهدید علیه اسلام گرایان جمهوری آذربایجان، این کشور را دوست، همسایه و برادر مسلمان با دارا بودن بیش از ۸۵ درصد شیعه، برای کشور جمهوری ایران اسلامی عنوان کرد.

وی به تقارب فرهنگی و دینی با کشور آذربایجان اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر تقارب مرزی، از پیشینه و هویت فرهنگی مشترک با کشور آذربایجان برخورداریم و سرنوشت مردم و نخبگان آن کشور مانند نخبگان کشور ایران و سایر کشورهای مسلمان منطقه برای ما مهم بوده و هیچ گاه نسبت این مسائل بی تفاوت نخواهیم بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه، در جنگ قره باغ اصلی ترین حامی دولت و ملت مسلمان آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران بود، افزود: در جنگ اول و دوم بر خلاف شیطنت‌هایی که از طریق رسانه و فضای مجازی برای کتمان حقیقت در کمرنگ کردن حمایت‌های ایران انجام گرفت، اما جنگ قره باغ به خط و اشاره رهبر مسلمان جهان مقام معظم رهبری خاتمه یافت.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، با تاکید بر اینکه سرنوشت علمای دینی برای مردم ایران از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: در جنگ قره باغ مردم مسلمان و شیعه آذربایجان با تمام توان و با راهبری و فتاوای علمای دینی از خاک و هویت این کشور دفاع کرده و اکنون پس از شهادت بیش از ۲۳۰۰ شیعه آذربایجانی و آزادی مناطق اشغال شده از دست ارامنه، شایسته نیست از طرف حاکمیت این کشور مورد فشار و تهدید قرار گیرند.

وی با محکومیت محاکمه سرپرست حزب اسلامی کشور آذربایجان حجت‌الاسلام الهام علی اف، این اقدام ضد بشری را بر خلاف حقوق بین المللی عنوان کرد و گفت: در هر جای دنیا دفاع از مظلوم ماورای دین و مذهب خاصی، وظیفه هر انسان بوده و امر فطری و الهی بشر محسوب می‌شود و این امر در مسئله اخیر و چندین مورد مشابه در کشور آذربایجان مورد بی توجهی قرار گرفته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، آزاد اندیشی و استقلال را افتخار سیستم قضائی یک کشور عنوان کرد و گفت: کشور آذربایجان باید عدالت و سعه صدر را در دستگاه قضائی مورد توجه قرار داده و تحت تأثیر اصحاب ثروت و قدرت قرار نگیرد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، حکم ۱۸ سال حبس برای سرپرست حزب اسلامی کشور آذربایجان حجت‌الاسلام الهام علی اف را حکمی بر پایه جرم‌های نکرده این عالم دینی عنوان کرد و گفت: مردم مسلمان آذربایجان و آزاداندیشان و مردم مسلمان و باغیرت منطقه نسبت به این حادثه بی تفاوت نبوده و خواستار آزادی سریع و بی قید و شرط این عالم دینی هستند.

کد خبر : 18295

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس