جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 12 آوریل 2021 | 13:14 ب.ظ

ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل / برنامه جزءخوانی قرآن پابرجاست

ابلاغ برنامه‌های ماه رمضان در اردبیل / برنامه جزءخوانی قرآن پابرجاست دبیر ستاد اجرایی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان استان اردبیل عناوین برنامه‌های قرآنی ماه رمضان را اعلام کرد و گفت: تمامی این برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه رمضان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عزیز صابر، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل، ۲۲ فروردین‌ماه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، برنامه‌های این ایام را در قالب فعالیت‌های حضوری و مجازی با نظارت ستاد اجرایی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان تشریح کرد.

وی برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن را از مهم‌ترین برنامه‌های ماه رمضان عنوان کرد و گفت: مراسم جزء خوانی، تفسیر و مفاهیم قرآن، خوشنویسی و کتابت قرآن، اجرای زنده برنامه قرائت قرآن و اذان توسط قاریان قرآن با حضور در صدا و سیما، اجرای برنامه قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان، مصاحبه با خانواده‌های قرآنی و جریان سازی فعالیت‌های دینی با همکاری فعالان قرآنی از برنامه‌های شاخص ماه مبارک رمضان در استان اردبیل است.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل، برگزاری مسابقه «تواصی» را مهم‌ترین راه برای ترویج مفاهیم قرآن در جامعه عنوان کرد و گفت: تواصی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی است. تواصی قابلیت اجرا توسط آحاد جامعه را دارد و هیچ عضوی از جامعه مؤمنین نیست که نتواند این وظیفه ایمانی را ایفا کند. آنچه دربیان نورانی قرآن مورد تصریح و تأکید قرار گرفته این است که تنها راه جلوگیری از خسارت و تباهی انسان بعد از قانون‌مداری ایمان و عمل صالح تواصی به حق و صبر است که در بیان راهبردی رهبر معظم انقلاب در عید مبعث به زیبایی مورد اشاره قرار گرفت.

حجت‌الاسلام صابر گفت: تواصی اگر بخواهد به‌عنوان یک راهبرد عملیاتی و یک برنامه اساسی جامعه پردازی اسلامی مورد توجه قرار گیرد می‌بایست جامع دیده شود و کامل پیاده شود. شکل‌گیری صحیح جریان تواصی در سراسر اجزای جامعه و حاکمیت اسلامی یک اثر ملموس به نام روح جمعی را در پی خواهد داشت که کمترین نمود آن به توان رسیدن همت‌ها و تقویت اراده‌ها است که ما در برنامه‌های ماه رمضان این امر را مورد توجه قرار داده ایم به این ترتیب که هر روز طرح یک سوال قرآنی و اهدای جوایز به ۳ نفر جمعاً ۹۰ نفر در طول ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

دبیر ستاد اجرایی برنامه‌های قرآنی ماه رمضان استان، به برنامه‌های اجرایی در بستر فضای مجازی اشاره کرد و گفت: بنا به وضعیت به وجود آمده از انتشار ویروس کرونا و توجه بر حفظ سلامتی مردم و رعایت موازین بهداشتی، برخی از برنامه‌ها اعم از پویش ختم قرآن، جزء خوانی، محافل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته کشوری، مسابقه فراز خوانی، تهیه پادکست با موضوعات قرآنی در قالب تلاوت آیات به همراه تصاویر مرتبط، و مسابقه قدر قرآنی با موضوع قرائت سوره قدر توسط نوجوانان و جوانان و انتخاب بهترین موارد و پخش از صدا و سیما در برنامه‌های سحری و افطاری، با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در طول ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام صابر افزود: برپایی نمایشگاه دستاورد‌های قرآن در محل مصلی اردبیل، اهدای قرآنی رایگان در بین مردم، اجرای طرح حمایتی کمک‌های مومنانه ویژه فعالان قرآنی نیازمند و جشنواره قرآنی خانواده از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی برنامه‌های ماه مبارک رمضان است که با کمک نهاد‌های فعال در سطح استان اجرا خواهد شد.ایکنا

کد خبر : 18286

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس