سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آوریل 2021 | 10:16 ق.ظ

۲۱۰ فعال صنایع دستی اردبیل بیمه شدند

۲۱۰ فعال صنایع دستی اردبیل بیمه شدند اردبیل- معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ۲۱۰ نفر از صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌ دستی این استان در یک سال گذشته زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

ناصر محمودی روز یکشنبه در این زمینه بیان کرد: بهره‌مندی صنعتگران از بیمه می‌تواند زمینه را برای تقویت تولیدات آنها فراهم آورد که در همین راستا برخورداری صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی از بیمه به عنوان مهمترین اولویت‌ها در راستای حمایت از فعالان در این حوزه امسال نیز به جد پیگیری می‌شود.

وی افزود: برپایی بازارچه صنایع‌دستی از دیگر راهکارها در راستای توسعه فروش و بازاریابی برای فعالان این بخش است که با هدف تحقق این مهم، در سال گذشته بازارچه دایمی عرضه و فروش محصولات صنایع دستی در محل بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر برپا شد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت نمایشگاه‌های صنایع دستی یادآور شد: ساختمان نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در شهرهای نمین، عنبران و خلخال با همکاری و مشارکت بخش خصوصی در سال گذشته راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: در کنار این اقدام‌ها، ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، دوره‌های گوناگون آموزشی برای علاقه‌مندان در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در استان اردبیل برگزار شد.

۲۹۹ رشته صنایع دستی در ایران شناسایی شده است که سهم استان اردبیل از آن به بیش از ۶۰ مورد می‌رسد و در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار صنعتگر در این حوزه فعال هستند./ایرنا

کد خبر : 18274

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس