جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 آوریل 2021 | 10:05 ق.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

ماهانه ۱۵۰۰تن گوشت مرغ از استان اردبیل به سایر مناطق کشور ارسال می‌شود

ماهانه ۱۵۰۰تن گوشت مرغ از استان اردبیل به سایر مناطق کشور ارسال می‌شود اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: ماهانه به طور میانگین ۱۵۰۰ تن گوشت مرغ تولید شده مازاد بر نیاز استان اردبیل به سایر مناطق کشور ارسال می‌شود.

خلیل نیکشاد گفت: مازاد گوشت مرغ تولید شده در استان اردبیل اغلب به استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، تهران و زنجان صادر می شود.

وی با اشاره به تولید ماهانه بیش از ۴۵۰۰ تن گوشت مرغ در استان اردبیل گفت: هر ماه سه هزار تن محصول گوشت مرغ نیز در داخل استان تولید و مصرف می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۵۱۰ واحد مرغداری صنعتی در این استان اضافه کرد: از این میزان ۴۲۰ واحد به طور اختصاصی در زمینه تولید گوشت مرغ فعال بوده و بقیه واحدها به تولید تخم مرغ و مرغ مادر اختصاص دارد.

وی استان اردبیل را در زمینه تولید گوشت از قطب های مهم کشوری عنوان کرد و ادامه داد: استان اردبیل در زمینه تولید جوجه یک روزه به عنوان پایه تولید گوشت مرغ نیز قطب تولید کشوری محسوب می شود به طوری که سالانه با تولید ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه، بیش از ۱۲ درصد نیاز مرغداری های گوشتی کشور را تامین می کند.

نیکشاد همچنین با اشاره به انجام نظارت بر تولید گوشت مرغ در سطح استان اردبیل بیان کرد: از یک ماه قبل ۳۰ نفر از کارکنان جهاد کشاورزی استان اردبیل در قالب اکیپ های نظارتی، رصد و پایش با همکاری اداره کل دامپزشکی، پشتیبانی امور دام و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بر روند کشتار مرغ نظارت دارند.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت بر بازار تولید و عرضه گوشت مرغ اظهار کرد: این اکیپ های ناظر همه روزه گوشت مرغ کشتار روز را با پلمب خودروهای یخچال دار تحویل کارکنان اداره کل صنعت، معدن و تجارت می دهند تا تا در مراکز و فروشگاه‌ها عرشه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز روزانه بین ۱۶۰ تا ۲۵۰ تن مرغ در کشتارگاه‌های استان ذبح شده و به بازار مرص عرضه شد.

وی همچنین با اشاره به آغاز نظارت بر عرضه گوشت مرغ به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: برای تامین گوشت مورد نیاز مردم، از جوجه ریزی بموقع انجام شده و هیچ گونه مشکلی در تامین نیاز مردم به گوشت مرغ نخواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، سرانه مصرف گوشت قرمز در سطح استان اردبیل در یکسال، ۱۲ کیلوگرم و گوشت سفید نیز ۳۰ کیلوگرم است.

کد خبر : 18262

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس