دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 10 آوریل 2021 | 09:27 ق.ظ

باغ شریعت اردبیل به پارک عمومی تبدیل می شود

باغ شریعت اردبیل  به پارک عمومی تبدیل می شود اردبیل- رئیس شورای شهر اردبیل گفت: باغ شریعت اردبیل به پارک عمومی تبدیل خواهد شد تا شهروندان از این پارک و فضای طبیعی استفاده کنند.

جواد انصاری  به خبرنگاران افزود: تملک باغ شریعت واقع در میدان بسیج اردبیل به تصویب شورای شهر رسیده است تا از طریق ماده ۹ مراحل قانونی در این زمینه طی شود.

وی اظهار کرد: بعد از طرح موضوع در کمیسیون حقوقی شورای شهر اردبیل و همچنین موافقت اعضای شورا تملک باغ شریعت از طریق اجرای ماده ۹ مصوب شد تا برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: این امر به عنوان یک مطالبه جدی از سوی شهروندان مطرح بود که شورای شهر اردبیل در دور پنجم پیگیر جدی تملک باغ شریعت شده و در نتیجه آن را به سرانجام رساند.

انصاری افزود: به رغم ابلاغ مکرر شهرداری اردبیل و دعوت برای انجام توافق با مالک یا مالکین باغ شریعت امکان توافق مهیا نشد و شهرداری با استفاده از اختیارات قانونی ماده ۹ تملک را انجام خواهد داد که در این زمینه مجوز لازم از وزارت کشور اخذ شده است.

وی گفت: با اخذ مجوز از وزارت کشور پرداخت حقوق قانونی مالکین به حساب دادگستری اجرا و باغ شریعت در مدت معین برای تملک قطعی تعیین تکلیف خواهد شد.

رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: امیدواریم با این اقدام شورای اسلامی شهر و شهرداری باغ شریعت به مساحت ۸۵ هزار مترمربع و براساس طرح تفصیلی شهر با کاربری باغ و فضای سبز تملک شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل هم به تعیین تکلیف باغ شریعت به عنوان یک پروژه طولانی مدت و قابل پیگیری در مجموعه شورا و شهرداری اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز شهر اردبیل به توسعه فضای سبز و استفاده بهینه از این باغ بزرگ به عنوان تنفس‌گاه شهر اردبیل، شهرداری اردبیل تمام تلاش خود را بر روی حفظ این باغ انجام می‌دهد. از راهکارهای حفظ و تملک این باغ انجام توافق با مالک یا مالکین این باغ می‌باشد.

وی افزود: یکی دیگر از شیوه های موجود برای تملک این باغ،  استفاده از ماده ۹ قانون بوده که در این روش ارزش ملک توسط کارشناسان دادگستری محاسبه شده و شهرداری مبلغ مورد نظر را به حساب دادگستری واریز می‌کند. از این‌رو لایحه تملک این باغ با استفاده از اختیارات قانونی ماده ۹ قانون زمین شهری در اختیار شورای شهر قرار گرفت.

شهردار اردبیل افزود: تملک این باغ توسط شهرداری اردبیل نقطه عطفی در جهت توسعه شهر اردبیل خواهد بود و در توسعه فضای سبز شهری اردبیل و افزایش سرانه فضای سبز بسیار حائر اهمیت است./ایرنا

کد خبر : 18245

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس