سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 10 آوریل 2021 | 09:18 ق.ظ

چرا و چگونه اقتصاد ملی هدف دشمن قرار گرفت؟

قاسم محمدی
چرا و چگونه اقتصاد ملی هدف دشمن قرار گرفت؟ دوم روش های تبیینی. القایی و تلقینی کارکرها : الف : پراکنش ردش های شکلی تبیینی مستقیم / بهره گیری از منابع خبری داخلی اعم از رسانه ها ، شخصیت های اقتصادي غیر معارض و بازتاب های نقد اقتصادي نمایندگان مجلس و سایر با ضریب تاثیر گذاری بالا / بیان خبری / بیان تفسیری و تحلیلی / بیان جلسه ای و میزگردی ( مصاحبه ای ) / بیان طنز آمیز با ضریب تاثیر گذاری بالا / بیان مستند گونه و گزارش محور ب : پراکنش رو شهای محتوایی تبیینی و القایی غیر مستقیم در آمد : طی ادوار گذشته رویکرد بستر سازی رسانه های بیگانه و ضد انقلاب برای تاثیر گذاری تحریم ها و ایجاد زمینه های لازم برای اجرای تحریم ها بسیار قابل توجه بوده است .

این رسانه ها همچون ماموران ایجاد عملیات روانی عامل تحریم ها عمل می کنند . در موارد زیادی مشاهده شده‌ است در یک بازه زمانی چند ماهه رسانه های بیگانه فضاسازی لازم را ایجاد نموده پس از آن یک سیاست تحریمی خاص القا شده است مثال آنکه :
در زمان خودش ، قبل از اینکه طرح تحریم بانک مرکزی بر ملا شود حرکتی نرم و هوشمندانه رسانه های بیگانه آغاز شد که بانک مرکزی در حال تخصیص منابع ملی مردم ایران به کشور های عربی و آمریکای لاتین بوده در حالیکه این تخصیص ها هیچ منفعتی برای مردم ایران ندارد .
همچنین القا می نمودند که بانک مرکزی در تامین حقوق و نیاز های مالی بسیاری از گروه‌های تروریستی نقش دارد . رسانه های بیگانه شرایط را به صورتی طراحی کردند که بسیاری از تحریم شدن بانک مرکزی خوشحالی می کردند و می گفتند این باعث می شود منابع ملی صرف بیگانگان نشود .
صرف نظر از مولفه مهمی که در مقدمه آمد روش های محتوایی کارکرد این رسانه ها عبارتند از:
– برانگیزانندگی عواطف در بیان وضعیت فقرا و مستمندان، مصائب کودکان و زنان با بهره گیری از روش های روانشناسانه حس بر انگیزی با ضریب تاثیر گذاری بالا
– لفافه حقوق بشر، آزادی بیان، روامداری و پلورالیسم ( القا می شود عامل بسیاری از این مسائل به انحصار طلبی های اقتصادي مربوط شده و هدف نظام از این محدودیت ها ایجاد شرایطی برای جلوگیری از اعاده حقوق اقتصادي می باشد . )
– در تبیین فعالیت های هسته ای به طور غیر مستقیم القا می شود مضار اقتصادي ناشی از این فعالیت ها بسیار بیشتر از منافعی که از فعالیت های هسته ای نصیب ایران می شود .
– فضای تبیینی معضلات تروریسم و نفی خشونت( القا می شود مشارکت جمهوری اسلامی در فعالیت های نظامی و خشونت بار در خارج از کشور هزینه های اقتصادي گزافی برای مردم ایرانی دارد.
– فضای نقد سیاست های جمهوری اسلامی ( القا می شود روش ها و کليت سیاست های جمهوری اسلامی از عوامل اصلی آسیب زایی اقتصادي می باشد.
– ما بقی روش های القا غیر مستقیم متفرقه از جمله ( اختلافات ناشی از رقابت برای تصرف فرصت های اقتصادی است. )
ادامه دارد…

کد خبر : 18240

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس