سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 10 آوریل 2021 | 09:07 ق.ظ
مدیر کل هواشناسی اردبیل:

بارش‌های بهاری از عصر روز شنبه در اردبیل آغاز می‌شود

بارش‌های بهاری از عصر روز شنبه در اردبیل آغاز می‌شود اردبیل – مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد از عصر روز شنبه با ورود سامانه بارشی جدید به منطقه شرایط جوی ناپایدار و احتمال بارش باران پیش بینی می شود.

سیاوش محمدی روز جمعه به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، همچنان تا ظهر فردا شرایط جوی پایدار بوده و آسمان استان در اغلب مناطق صاف تا نیمه ابری همراه با هوای نسبتاً گرم پیش بینی می‌شود.‌

وی از وزش باد تند در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل نیز خبر داد و افزود: از عصر امروز به دلیل تقویت گرادیان فشاری وزش باد با سرعت تند تا نسبتاً شدید در مناطق مرکزی و شمالی استان پدیده غالب خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان شرایط محلی در نواحی کوهستانی را همراه با رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقتی اعلام کرد و گفت: از عصر روز شنبه با ورود سامانه بارشی به منطقه، شرایط جوی در سطح استان ناپایدار شده و بارش باران پیش بینی می‌شود.

محمدی تصریح کرد: تا اواسط هفته آینده ضمن وزش تندبادهای موقتی و کاهش نسبی دمای هوا در مناطقی از استان، شاهد بارش بهاری (غالباً به صورت رگبارهای موقتی و پراکنده) خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: اوج بارش از عصر شنبه تا عصر یکشنبه انتظار می‌رود و فعالیت این سامانه تا عصر سه شنبه در استان ادامه خواهد داشت.

کد خبر : 18234

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس