جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 10 آوریل 2021 | 08:44 ق.ظ
دبیرکل تشکل های جوانان کشور:

سربازی اختیاری می تواند کمبود نیروها را در ستاد کل هم جبران کند

سربازی اختیاری می تواند کمبود نیروها را در ستاد کل هم جبران کند دبیرکل تشکل های جوانان کشور گفت: سربازان باید رشته‌ و حرفه تخصص خود مشغول به خدمت شوند این موضوع شاید اکنون انجام می‌شود اما باز در همان مجموعه به صورت غیر حرفه‌ای و تخصصی مشغول به خدمت هستند.

راشد پرستار در گفتگو با خبرنگار ما گفت: رفتار در محل خدمت با سرباز ها می بایست به گونه ای باشد که از ابعاد مختلف یک جوان را دلزده و خسته نکند و حتما با خاطیان برخورد سنگینی شود.

وی افزود: قانون‌گذار باید مجازات‌های سنگین برای بدرفتاری با سربازان را تصویب کند و در اجرای آن قانون اهتمام ورزد و نگذارد حقوق یک جوان سرباز پایمال شود.

دبیرکل مجمع ملی جوانان در ادامه اظهار داشت: جوانان همواره این سوال را می پرسند چرا جوانی که متاهل است، مستاجر است و دارای شغل به سربازی برود؟ تا ماهی ۵۰۰ هزار تومان حقوق بگیرد، اگر قانون گذار به وظیفه خود عمل کند و به قوانین مصوب نظارت کند قطعاً حقوق سربازان افزایش پیدا می کند، فشار روانی از سربازها کاهش پیدا می‌کند جوانان به سمت خود اشتغالی روی می آورند و فشار اقتصادی آنها کاهش می یابد و عده ای نیز به جهت اختیاری بودن سربازی و مکفی بودن حقوق و مزایای آنان حتی به اتمام خدمت شان نیز فکر نکنند. لذا ستاد کل می تواند کمبود نیروها را دیگر به عنوان یک دغدغه نداشته باشد.

وی به عدم نظارت مجلس به قوانین مصوب در حوزه خدمات به سربازان اشاره و تصریح کرد: قانون خدمت وظیفه عمومی ماده ۸۰، ماده ۸۱ و ذیل ماده ۸۱ در تبصره یک آن آمده است بیمه خدمات درمانی حداکثر یک سال پس از پایان خدمت دوره ضرورت تا زمانی که سربازی اشتغال به کار پیدا نکرده است استمرار پیدا کند، اگر نظارت مجلس به این قوانین باشد دیگه طبیعتاً قوانین ما خاک نمی‌خورد و تبعاً جوانان ما بی انگیزه و ناامید با آینده نخواهند بود.

راشد پرستار بیان داشت: کارگاه توانمندسازی و مهارت افزایی حرفه ای اختیاری فعال شود، در این صورت جوان امیدوار می شود حتی بعد از خدمت سربازی جز امرار معاش خانواده به چیز دیگری فکر نکند و در انتها منجر به ایجاد حرفه ی تخصصی شود و این موضوع نیز به تحکیم بنیان خانواده کمک به سزایی دارد و در ترویج فرهنگ ازدواج و کاهش طلاق نیز تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

کد خبر : 18223

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس