جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آوریل 2021 | 19:59 ب.ظ
رئیس سازمان امور عشایری:

بیش از ۱۰۰ هزار خانوار از لیست جمعیت عشایری کشور حذف می‌‎شود

بیش از ۱۰۰ هزار خانوار از لیست جمعیت عشایری کشور حذف می‌‎شود اردبیل – رئیس سازمان امور عشایری گفت: با تکمیل سامانه صدور کارت شناسایی و تردد عشایر و انجام این طرح ، بیش از ۱۰۰ هزار خانوار غیر عشایری از جمعیت عشایر کشور حذف خواهد شد.

شاهپور علایی مقدم روز پنجشنبه در آئین رونمایی از نخستین کارت هوشمند عشایر استان اردبیل در خلخال افزود: در حالی که براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت عشایری کشور ۲۴۶ هزار خانوار است ولی دفترچه های صادر شده برای جمعیت عشایری ۳۵۲ هزار جلد است.

وی اظهار کرد: با تکمیل عملیات صدور کارت شناسایی وتردد هوشمند برای جمعیت عشایری کشور نام بیش از ۱۰۰ خانوار که  بیشتر از خانارهای غیر عشایری هستند از لیست خانوارهای عشاری کشور حذف و به این ترتیب نهاده‌های دامی و امکانات یارانه‌ ای بدست عشایر مولد تولید و کار خواهد رسید.

رئیس سازمان امور عشایری گفت: با راه‌اندازی این سامانه و صدورکارت شناسایی و تردد هوشمند تلاش بر این است تا خدمات مناسب‌تر و کیفی‌تری را به جامعه پرتوان عشایری ارائه کنیم.

علایی مقدم اضافه کرد: تأمین نهاده‌ها و کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه عشایری از این به بعد به جای دفترچه‌های سنتی از طریق این سامانه با شناسایی دقیق جامعه عشایری انجام می‌شود تا مشکلاتی که پیش از این داشتیم به تدریج برطرف شود.

وی با بیان اینکه جامعه عشایری جامعه‌ای تولیدکننده و مولد محسوب می‌شود، گفت: بیش از ۲۵ درصد تولیدات ملی مبوط به جامعه عشایری است که شامل مواد لبنی، مواد پروتئینی و همچنین برخی از نیازمندی‌های جامعه می شود.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به فصل کوچ و انتقال عشایر از قشلاقات به ییلاقات سعی و تلاش بر این است تا در قالب اکیپ‌های مختلف بهداشتی، درمانی و خدماتی در خدمت جامعه عشایری باشیم.

در این آئین که در محل شرکت تعاونی عشایر خلخال برگزار شد اولین سامانه “کارت هوشمند عشایر” استان اردبیل با حضور رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، رییس مجمع نمایندگان مردم استان اردبیل و نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر و جمعی از میهمانان کشوری و استانی رونمایی شد./ایرنا

کد خبر : 18218

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس