سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آوریل 2021 | 19:57 ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:

فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران بزودی بهره‌برداری می‌شود

فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران بزودی بهره‌برداری می‌شود اردبیل – مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی فاز اول طرح آبرسانی نمین و عنبران بخوبی پیش می‌رود و فاز اول آن تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس جنگی مرنی روز پنجشنبه در بازدید از طرح آبرسانی نمین و عنبران افزود: این طرح با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و عنبران و پنج روستای مجتمع وحدت شامل روستاهای گلشن، جید، میناباد ، میرزانق و عنبران علیا با نیاز آبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ به طول ۲۵کیلومتر در حال اجراست.

وی خواستار گسترش عملیات اجرایی در جبهه‌های مختلف کاری  طرح به ویژه تکمیل لوله‌گذاری تا سه راهی نمین و اتمام عملیات احداث خط لوله انتقال آب از مخزن ابتدایی به مخزن انتهایی شهر عنبران شد.

جنگی مرنی با بیان اینکه از فاز اول این طرح به طول ۱۰ کیلومتر بهره‌برداری می‌شود، اضافه کرد: لوله‌های مصرفی در این پروژه از ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر متغیر است و مخزن ذخیره ۲۵۰۰ متر مکعبی با ظرفیت ۱۶۷ لیتر در ثانیه در حال تکمیل می‌باشد.

وی ادامه داد: طبق برآورد به عمل آمده مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اتمام طرح و تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرهای نمین و عنبران نیاز است.

عاطف ناصری فرماندار نمین نیز در این بازدید بر همکاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای اجرای سریع طرح‌های حوزه آب تاکید کرد.

شهر نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل دارای ۱۳ هزار نفر جمعیت است. جمعیت روستایی شهرستان نمین درصد بیشتری از ساکنان منطقه را تشکیل می‌دهند و ۶۰ هزار نفر در ۹۱ روستای این شهرستان سکونت دارند./ایرنا

کد خبر : 18215

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس