جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آوریل 2021 | 19:55 ب.ظ
استاندار اردبیل:

طول بزرگراه اردبیل- سرچم به ۵۵ کیلومتر افزایش می‌یابد

طول بزرگراه اردبیل- سرچم به ۵۵ کیلومتر افزایش می‌یابد اردبیل – استاندار اردبیل گفت: با توجه به تامین مالی و فعالیت پیمانکاران در قطعات اردبیل به سرچم، طول بزرگراه در این مسیر از ۲۱ کیلومتر به ۵۵ کیلومتر افزایش می‌یابد.

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از محور اردبیل- سرچم اظهارکرد: ۱۷۸ کیلومتر کل مسیر باید به بزرگراه تبدیل شود که از این میزان، ۹۰ کیلومتر از سمت اردبیل می‌باشد و ۲۱ کیلومتر آن چهار خطه شده است.

وی افزود: امسال نیز تا کیلومتر ۵۵ به بزرگراه تبدیل می‌شود و باقی مسیر از کیلومتر ۵۵ تا ۹۰ نیز امید می‌رود تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

استاندار اردبیل بیان کرد: برای امسال ۴۰۰ میلیارد ریال در مرحله نخست تامین شده است و تلاش می‌شود تا دست‌کم یک هزار میلیارد ریال دیگر  از محل‌های مختلف جهت توسعه این مسیر تامین اعتبار صورت گیرد.

وی یادآور شد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای مسیر اردبیل به سرچم اعتبار گذاشته شده بود.

محور اردبیل- سرچم که کوتاه‌ترین مسیر دسترسی از اردبیل به تهران است، حدود ۱۸۰ کیلومتر طول دارد و در سال ۹۰ به بهره‌برداری رسیده است.

استان اردبیل در مجموع ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد./ایرنا

کد خبر : 18212

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس