دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آوریل 2021 | 19:43 ب.ظ
دادستان اردبیل خبر داد؛

کاهش ۲۱ درصدی پرونده‌های قضائی در اردبیل

کاهش ۲۱ درصدی پرونده‌های قضائی در اردبیل اردبیل – دادستان عمومی و انقلاب مرکز اردبیل گفت: در سال گذشته مجموع آمار پرونده‌های ورودی به محاکم قضائی حاکی از کاهش ۲۱ درصدی پرونده‌هاست.

سیدعبدالله طباطبایی ظهر چهارشنبه در نشست مسئولان قضائی در اردبیل اظهار کرد: با بررسی فعالیت دادسراها و دادگاه‌ها و شرایط موجود کرونایی در سال ۱۴۰۰ سعی‌مان بر این است تا سرعت رسیدگی به پرونده‌های قضائی همچنان افزایش یابد.

وی با اشاره به کاهش اطاله دادرسی‌ها خاطرنشان کرد: اطاله دادرسی در استان به صفر رسیده و پرونده‌های حقوقی زیر ۱۰۰ روز و پرونده‌های کیفری زیر ۴۰ روز رسیدگی و احکام صادر می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: البته در برخی از پرونده‌ها طولانی شدن رسیدگی خارج از اختیارات مجموعه قضائی است که نمونه آن تصادفات و جراحات وارده است که پزشکی قانونی باید بعد از سپری شدن طول درمان احکام قضائی برای چنین پرونده‌هایی صادر می‌شود.

طباطبایی از تلاش معاونت پیشگیری دادسرا و دادگستری استان برای به حداقل رساندن پرونده‌های ورودی ب مراجع قضائی اشاره و تصریح کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ شاهد کاهش چشمگیر پرونده‌های ارجاعی به محاکم قضائی باشیم تا مردم در چرخه قضائی سردرگم و معطل نشوند.

وی با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام عصر (عج) بیان کرد: نیروهای اطلاعاتی در کنار مجموعه‌های سپاه، انتظامی، قضائی و اجرایی به تولید و تقویت امنیت کمک می‌کنند به طوری که ما شرایط مطلوبی را در تأمین امنیت پایدار کشور و استان شاهد هستیم.

سلامت اداری در استان اردبیل مثال‌زدنی است

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در استان اردبیل نیز شرایط امنیت پایدار مرزی و شهرها به عنوان استان امن کشور مناسب گزارش شده ولی نیروهای اطلاعاتی تمام حرکات مزورانه و تهدیدآمیز دشمنان را رصد کرده و اجازه بروز و ظهور ناامنی را نخواهند داد.

طباطبایی به تعامل و همکاری مطلوب مدیران استانی در حوزه‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: در سایه این تعامل و همکاری‌ها و رصد و پایش دقیق مجموعه‌های نظارتی سلامت اداری در استان اردبیل بی‌نظیر است.

وی با اشاره به شرایط کرونایی و ارائه خدمات الکترونیکی در مجموعه قضائی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد خدمات قضائی در بستر الکترونیکی انجام می‌شود و افراد بدون مراجعه حضوری می‌توانند از طریق سامانه ثنا در جریان رسیدگی به پرونده‌های خود قرار گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل ادامه داد: حتی برای وکلا شرایطی فراهم شده تا به صورت آنلاین لوایح خود ر در دفاع از موکلان خود نوشته و در بستر الکترونیکی ارائه کنند.

طباطبایی با یادآوری وضعیت قرمز شهر اردبیل اظهار کرد: با وجود تلاش کادر درمانی و بهداشتی و ۱۴ ماه مجاهدت مدافعان سلامت به دلیل برخی سهل‌انگاری‌ها شرایط خطرناکی را در شیوع کرونا شاهد هستیم که امیدواریم در خیز چهارم بیش از گذشته مراعات موازین بهداشتی را داشته باشیم.

وی به تعطیلی رستوران‌ها، قلیان‌سراها، قهوه‌خانه‌ها و سایر مجموعه‌های خدماتی در شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: ما دوست نداریم از قوه قهریه در تعطیلی مراکز استفاده کنیم اما چنانچه مجبور شویم برای حفظ سلامت مردم این کار را انجام خواهیم داد.

کد خبر : 18200

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس