جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 آوریل 2021 | 19:36 ب.ظ
معاون راه و شهرسازی اردبیل:

طرح جامع مشگین‌شهر ابلاغ شد/ممنوعیت نمای شیشه‌ای در اردبیل

طرح جامع مشگین‌شهر ابلاغ شد/ممنوعیت نمای شیشه‌ای در اردبیل اردبیل- معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: طرح جامع مشگین‌شهر بعد از تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی برای اجرا ابلاغ شد.

یوسف باقرزاده  اظهار کرد: اصلی‌ترین وظیفه و رسالت معاونت شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهاست تا در یک افق ۱۰ ساله این طرح‌ها در دستور کار مسئولان شهرها قرار گیرد تا بستر و زمینه اجرایی آن را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: از چند سال پیش تهیه طرح جامع مشگین شهر و بازبینی در این طرح شروع شده بود که بالاخره در سال گذشته مراحل نهایی آن سپری شد و در روزهای گذشته نیز شورای عالی معماری و شهرسازی این طرح را به تصویب نهایی رساند و برای اجرا ابلاغ کرده است.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در این طرح جامع توسعه مشگین شهر در افق ۱۴۱۰ پیش‌بینی شده که امیدواریم شهرداری و مسئولان شهر مشگین در اجرای دقیق آن مصمم بوده و تلاش کنند.

باقرزاده افزود: بازنگری در طرح جامع پارس‌آباد نیز با پیشرفت ۹۵ درصد در حال انجام است که امیدواریم در سه ماهه امسال به صورت نهایی در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب و مراحل ابلاغ و اجرای آن را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تهیه طرح جامع بیله سوار با پیشرفت ۴۰ درصد در حال انجام است و در گرمی نیز تهیه طرح با تدارک نقشه‌های پایه و عقد قرارداد با مشاور با پیشرفت ۲۵ درصد مراحل تهیه و تدوین را سپری می‌کند.

 ‌

اجرای نوبتی پروژه‌های شهری با تصویب طرح جامع

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان به پیشرفت ۲۰ درصدی تهیه طرح جامع اصلاندوز اشاره کرد و ادامه داد: در افق ۱۰ ساله توسعه شهر اصلاندوز نیز در این طرح پیش‌بینی شده است.

باقرزاده اضافه کرد: در کنار طرح جامع شهری که در جلسات متعدد ایرادات و اشکالات آن مورد بررسی قرار می‌گیرد، ما سعی می‌کنیم با تشکیل جلسات منظم کمیسیون ماده پنج در حیطه اختیارات خود به حمایت‌های خود از مجموعه شهرداری ادامه داده تا مغایرتی در اجرای طرح‌های جامع و حتی تفصیلی را شاهد نباشیم.

وی بیان کرد: در اکثر شهرهای استان بر اساس طرح‌های جامع ابلاغی پروژه‌های متعدد در حال اجراست که از این بابت از همراهی و همکاری مجموعه شهرداری و فرمانداری‌ها قدردانی می‌کنیم.

این مسئول به برگزاری ۴۸ جلسه کمیسیون ماده پنج در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این جلسات تصمیم‌گیری به صورت جامع و با پیشنهادات ارائه شده به انجام رسیده و برای اجرای مصوبات ابلاغ شده است.

باقرزاده ادامه داد: در کنار تهیه طرح جامع و تفصیلی، طرح‌های ناحیه‌ای نیز با مطالعات دقیق در اولویت این معاونت قرار دارد که امسال طرح ناحیه مشگین شهر با عقد قرارداد در مرحله اجرا و عملیاتی شدن قرار گرفته است.

وی به برگزاری جلسات کارگروه تخصصی امور زیربنایی و بررسی طرح‌های پیشنهادی در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۸۸ جلسه این کارگروه برگزار شد تا طرح‌های پیشنهادی مورد بررسی قرار گرفته و تأیید و یا عدم تأیید آنها را شاهد باشیم.

تهیه طرح تفصیلی شهر اردبیل در حال انجام است

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل به تهیه طرح تفصیلی شهر اردبیل با کارفرمایی شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: مراحل تصویب این طرح در کمیسیون ماده پنج انجام شده و امیدواریم امسال گام‌های جدی در تهیه و ابلاغ طرح تفصیلی شهر اردبیل را شاهد باشیم.

باقرزاده اظهار کرد: طرح تفصیلی شهرهای خلخال و مشگین شهر نیز در حال انجام است و سال ۱۴۰۰ مصمم به تهیه این طرح‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: آخرین الحاقیه به محدوده شهر اردبیل مربوط به طرح جامع این شهر با نام شهرک الهیه بوده که بعد از آن هیچ‌گونه محدوده‌ای به شهر اردبیل افزوده نشده است.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان در ادامه سخنان خود گفت: مسئولان شهر اردبیل و سایر شهرها موظف هستند قطعات آموزشی و فضای سبز و سایر کاربری‌ها را در اجرای طرح‌ها مد نظر قرار داده و خارج از این ظرفیت اقدامی را برای تصویب و اجرای طرح‌ها نداشته باشند.

باقرزاده رویکرد امسال این معاونت را در کنار تکمیل طرح جامع پارس‌آباد، گرمی و اصلاندوز کمک به تهیه و ابلاغ طرح‌های تفصیلی اردبیل، خلخال و مشگین شهر اعلام کرد و افزود: در چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی را در معاونت شهرسازی و معماری شاهد بودیم که نمونه‌های آن تهیه و تدوین طرح‌های جامع و تفصیلی برای اکثر شهرهاست که بخشی از آن ابلاغ و بخشی نیز در دست تأیید نهایی است.

وی به وضعیت به هم ریخته نماهای شهری در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: وجود قطعات متفرقه در شهر اردبیل به این ناهمگونی دامن زده ولی سعی و تلاشمان بر این بوده تا در قطعات یک دست به ویژه در شهرک‌های جدید سازندگان را موظف کنیم تا از یک تیپ مشخص در نمای ساختمانی استفاده کنند.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل ورود این معاونت را در ساماندهی این حوزه یک اقدام مؤثر و بهنگام توصیف کرد و گفت: با جلوگیری از نمای کامپوزیت و شیشه‌ای سعی شده در سال‌های اخیر متناسب با شرایط اقلیمی و پیشینه تاریخی اردبیل نماهای مناسب اجرایی شده تا مردم از زیبایی‌های آن استفاده کنند.

کد خبر : 18191

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس