جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 آوریل 2021 | 12:29 ب.ظ

افزایش کرایه تاکسی در اردبیل غیرقانونی است/عدم اعلام نرخ جدید

افزایش کرایه تاکسی در اردبیل غیرقانونی است/عدم اعلام نرخ جدید اردبیل – مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: هرگونه دریافت مبلغ اضافی کرایه خارج از قیمت مصوب سال گذشته توسط صاحبان تاکسی در اردبیل غیرقانونی است.

حافظ قشلاقی ، اظهار کرد: برای افزایش قیمت کرایه تاکسی‌ها در سال جدید مقدمات کار در هیئت مدیره و شورای سازمان انجام شده و پیشنهادات ما قرار است در شورای شهر اردبیل بررسی و به تصویب رسیده تا با ابلاغ رسمی از سوی فرمانداری نرخ‌های جدید تاکسی اعلام شود.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه در افزایش قیمت و اعلام کرایه‌های جدید نسبت به سایر شهرها تعللی نداشتیم و در بسیاری از کلانشهرها نظیر تهران و تبریز هنوز قیمت کرایه تاکسی برای سال ۱۴۰۰ تعیین و ابلاغ نشده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: با انجام مراحل قانونی پیش‌بینی می‌کنیم در اردیبهشت ماه اعلام رسمی نرخ جدید تاکسی را با پیشنهادات انجام شده شاهد باشیم که قطعاً نرخ جدید متناسب با شرایط درآمدی مردم و تورم در جامعه خواهد بود.

قشلاقی افزود: هر چند به تناسب تورم ما افزایش نرخ کرایه‌ها را در شهر اردبیل در سال‌های اخیر شاهد نبودیم ولی سعی کردیم با در نظر گرفتن شرایط معیشتی مردم قیمت‌ها را اعلام کنیم که هر چند برخی از صاحبان تاکسی از این نرخ‌ها گله‌مند هستند.

تاکسی‌داری حق ندارد خودسرانه افزایش قیمت کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر در قالب بنرهای بزرگ در سطح شهر و اطلاع‌رسانی از طریق سایت‌ها و فضای مجازی به صراحت اعلام کردیم که افزایش نرخ کرایه در روزهای اخیر غیرقانونی بوده و هیچ تاکسی‌داری حق ندارد به صورت خودسرانه نسبت به افزایش قیمت اقدام کند.

قشلاقی اضافه کرد: با تصویب نهایی نرخ جدید کرایه تاکسی و اتوبوس‌ها، قیمت مصوب برای سال ۱۴۰۰ از طریق رسانه‌ها و به صورت عمومی و فراگیر در سطح جامعه اعلام خواهد شد تا مردم در جریان نرخ جدید قرار گرفته و در ترددهای روزانه به پرداخت آن ملزم باشند.

وی بیان کرد: گرفتن کرایه نامتعارف در حقیقت اجحاف در حق مسافران است و هیچ راننده تاکسی حق ندارد بدون اعلام نرخ جدید، افزایش خودسرانه را داشته باشد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل در مورد نصب دستگاه خودپرداز در تاکسی‌ها برای پرداخت الکترونیکی ادامه داد: در این زمینه نیز شهرداری با شرکت توانمندی وارد مذاکره شده که سعی می‌کنیم امسال مقدمات اجرای پرداخت الکترونیکی در تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها را به صورت مناسب فراهم کنیم تا شهروندان در این شرایط کرونایی مشکلی از بابت پرداخت الکترونیکی به جای پول نقد نداشته باشند.

کد خبر : 18177

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس