جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 آوریل 2021 | 11:56 ق.ظ
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل خبر داد؛

ورود مرکز نوآوری انیمیشن اردبیل به بازارهای جهانی

ورود مرکز نوآوری انیمیشن اردبیل به بازارهای جهانی اردبیل- رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: مرکز نوآوری انیمیشن اردبیل با تولید محصولات متنوع سعی دارد تا وارد بازارهای جهانی شود.

حبیب ابراهیم‌پور ، اظهار کرد: از سال گذشته با راه‌اندازی مرکز نوآوری انیمیشن و بازی‌های رسانه‌ای در استان اردبیل تلاشی جدی در تولید و عرضه محصولات متنوع در این بخش با تلاش جوانان نوآور آغاز شده که امیدواریم این تولیدات علاوه بر نیاز بازار استان، نیاز کشورهای همسایه را نیز تأمین کند.

وی به فعالیت ۴۷ نفر اعضای ثابت و هنرجویان در این مرکز اشاره کرد و گفت: هر چند فعالیت پراکنده‌ای را در این حوزه از یک دهه پیش شاهد بودیم اما با راه‌اندازی مرکز نوآوری انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای از سال گذشته سعی بر این است تا شرایطی مساعد در تولید محصولات متنوع در این بخش با پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها از سوی مسئولان و متولیان امر فراهم آید.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تولید انیمیشن را یکی از تولیدات مولد و ثروت‌آفرین در سطح دنیا اعلام کرد و افزود: در کنار جذابیت و وجود طرفداران بیشمار در این هنر صنعت عظیم، جوانان خلاق و نوآور استان تلاش می‌کنند تا در این مرکز محصولات فرهنگی و هنری ارزشمندی را به بازارهای داخلی و حتی خارجی ارائه کنند که در چند سال آینده خبرهای خوشحال‌کننده‌ای را از این مرکز خواهیم شنید.

ابراهیم‌پور تصریح کرد: در کنار اعطای مجوزهای قانونی برای فعالان این بخش، تسهیل‌گری در حمایت از جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در راه‌اندازی مجموعه‌های تولیدی در این بخش مورد توجه قرار گرفته و ما امسال در پارک سعی می‌کنیم در کمترین زمان صدور مجوزها را انجام داده و شرایط مساعدی را برای حمایت از فعالان این بخش به وجود آوریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در سال پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در مسیر تولید سعی و تلاشمان در پارک بر این است تا از شرکت‌های دانش‌بنیان در تقویت مسیر تولید با نوآوری و تکنولوژی‌های جدید حمایتی راستین داشته باشیم تا در کنار افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور بتوانیم تولیدات با ارزش افزوده بیشتری را در این حوزه شاهد باشیم.

کد خبر : 18162

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس