جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 5 آوریل 2021 | 16:43 ب.ظ
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیر :

پاكسازي منطقه گردشگري بولاغلار نير

پاكسازي منطقه گردشگري بولاغلار نير رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیر گفت: با همت جمعي از مسئولان، علاقمندان و دلسوزان شهرستان نیر و با هدف نهادينه كردن فرهنگ استفاده درست از طبیعت، منطقه نمونه گردشگري بولاغلار از زباله و پسماندهای ایام عید و به ویژه روز طبیعت پاكسازي شد.

حسین عبداللهی اظهار داشت: در اين رویداد و اقدام خودجوش، شهردار و اعضای شورای شهر، هلال احمر، یگان حفاظت محیط زیست و جمعي از دوستداران طبيعت و تشكل هاي مردم ‌نهاد حامي محيط زيست در کنار هم نسبت به پاکسازی این منطقه اقدام نمودند.

وی افزود: حاضران زباله ‌ها،‌ مواد يكبار مصرف رهاسازي شده در اين منطقه گردشگري و همچنين بسياري از مواد آلوده ‌كننده را كه تهديدي براي سلامت انسان‌ ها و محیط زیست است، جمع آوری نمودند تا از ورود آسیب های احتمالی به طبیعت و حیات وحش جلوگیری شود.

عبداللهی ادامه داد: اين كار پس از رهاسازي برخي از مواد پلاستيكي و نايلوني در طبيعت و در روز ۱۳ فروردين انجام شده تا همچنان مناطق گردشگري نير كه محل گذر و اسكان مسافران، گردشگران و علاقمندان به طبيعت است بيشتر از اين پاكيزه باشد و آلودگي ‌ها و برخي مواد تجزيه ‌ناپذير طبيعت، در محلي جمع‌ آوري و معدوم گردد.

وي بيان كرد: اميدواريم تمام مخاطبان و علاقمندان طبيعت بتوانند از زيبايي‌هاي مناظر خدادادي استفاده كرده و كمتر به آلودگي اين مكان‌ ها اقدام كنند كه انتظار مي ‌رود عموم مردم خود در صيانت از طبيعت تلاش انجام دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیر با قدردانی از حضور شهردار در این برنامه فرهنگی گفت: منطقه سياحتي بولاغلار يكي از قطب هاي مهم گردشگري استان است و دقت نكردن در پاكسازي و اهميت ندادن به محيط زيست آن، خسارت جبران ناپذيري براي آينده اين مناطق بكر طبيعي وارد خواهد نمود.

کد خبر : 18159

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس