جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 5 آوریل 2021 | 00:30 ق.ظ
استاندار اردبیل :

۳۰۰میلیارد تومان صرف ساخت و بهسازی راه در اردبیل می‌شود

۳۰۰میلیارد تومان صرف ساخت و بهسازی راه در اردبیل می‌شود اردبیل- استاندار اردبیل از انعقاد تفاهم نامه مشارکت در اجرای پروژه‌های ساخت و بهسازی راه به ارزش ۳۰۰میلیارد تومان بین استانداری اردبیل و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور خبر داد.

اکبر بهنامجو  در حاشیه جلسه با معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه  پروژه‌های روکش آسفالت در جاده‌های استان به طول ۱۰۰کیلومتر اجرا می‌شود، افزود: روکش آسفالت در راه‌های شریانی و فرعی، اصلاح نقاط حادثه خیز، ایمن سازی راه‌های شریانی استان و خرید و بازسازی ماشین آلات سنگین و سبک راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سال جاری انجام می‌شود.
وی بیان کرد: در این تفاهم نامه ۴۰درصد اعتبار لازم از سوی استانداری و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان و از محل منابع استانی در قالب موافقت‌نامه طرح‌های تملک استانی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ابلاغ و از این طریق تامین می‌شود.
وی ادامه داد: ۶۰درصد دیگر نیز از محل منابع ملی در سال۱۴۰۰ از طریق سازمان راهداری و  حمل و نقل جاده ای کشور به استان ابلاغ می شود.
بهنامجو باضافه کرد: پروژه‌های خوبی از سوی راهداری در استان تعریف شده است که از جمله این  پروژه‌ها تکمیل بهسازی جاده هشتجین تا مزرعه، تکمیل پروژه  کریق_ آرموداق در شهرستان نیر، تکمیل پروژه بیله‌سوار، احداث پل عنبرلو و ۲۰ کیلومتر روشنایی در جاده‌های شمال استان از جمله طرح های در دست اجراست که با ابلاغ این تفاهم نامه انجام می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین رفع نقاط حادثه خیز که ۱۰ نقطه با تایید و ابلاغ سازمان انجام می‌شود و ایمن‌سازی محورهای شریانی و ۱۰۰میلیارد تومان برای روکش آسفالت راه های شریانی و فرعی استان با تایید و ابلاغ سازمان هزینه می‌شود.
او با بیان اینکه توسعه و بهسازی ماشین آلات و ساختمان‌های راهداری از دیگر اولویت های این تفاهم نامه است، افزود: برای بهسازی و بازسازی ناوگان راهداری و ساختمان های این اداره کل بالغ بر۴۵میلیاردتومان در نظر گرفته شده است.
استاندار اردبیل اظهار کرد: تکمیل پروژه تقلطع غیر همسطح نمین، روشنایی خروجی اردبیل به خلخال، کردنه کجل، محور اردبیل به مغان، اسفالت راه فرعی کورائیم به خلفلو از دیگر پروژه هایی است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسند./ایرنا

کد خبر : 18143

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس