جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 5 آوریل 2021 | 00:21 ق.ظ
رئیس کل دادگستری اردبیل:

تشدید نظارت‌ها بر بازار مرغ در اردبیل/توزیع خارج از شبکه نداریم

تشدید نظارت‌ها بر بازار مرغ در اردبیل/توزیع خارج از شبکه نداریم اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: با هدف ایجاد ثبات در بازار عرضه مرغ در استان اردبیل نظارت و بازرسی‌ها از سوی دستگاه‌های مسئول تشدید می‌شود.

 سید ناصر عتباتی شامگاه شنبه در جلسه بررسی مشکلات و موانع تولید و عرضه کالاهای اساسی اظهار کرد: با توجه به دگرگونی‌های پیش آمده در بازار تولید و عرضه مرغ نیازمند است تا مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط دقت و نظارت کافی را در این زمینه داشته و نسبت به تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها از مرغداری تا فروشگاه‌های عرضه گوشت مرغ اهتمام جدی داشته باشند، چرا که دستگاه قضائی استان در صورت مشاهده هر گونه تخلف خرد یا کلان در این حوزه نسبت به پلمب واحد متخلف و تعیین جزا برای متخلفان اقدام خواهد کرد.

وی با اشاره به نبود عرضه مرغ خارج از شبکه در استان گفت: خودروها و افرادی که نسبت به حمل گوشت مرغ به خارج از شبکه می‌کنند در وهله اول شناسایی و در وهله بعدی با اعمال قانون به شدت با آنها برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: مشکلات تولید و توزیع کالاهای اساسی از جمله مرغ در کشور و به تناسب آن در استان اردبیل اخیراً به دلایلی بیشتر شده که همین موضوع اهمیت تشدید بازرسی و نظارت‌ها بر نحوه تولید و توزیع این کالای اساسی را بیش از پیش گوش‌زد می‌کند.

عتباتی تشکیل صف‌های طولانی برای تأمین مرغ را تأسف‌بار خواند و افزود: با اذعان به اینکه هم‌اکنون مرغ به یکی از کالاهای اساسی سبد معیشتی مردم تبدیل شده است در همین رابطه تشکیل صف‌های چند ۱۰ متری برای تأمین این کالا در مقابل فروشگاه‌های عرضه کننده در اردبیل صحنه‌های تاسف‌باری را رقم می‌زند که این وضعیت نباید به هیچ عنوان در کشور یک امر عادی و روزمره تلقی شود چرا که این موضوع ضرورت رسیدگی به معیشت در معرض خطر مردم را برای مسئولان روشن می‌سازد.

وی همچنین اتخاذ تدابیر و اندیشیدن راهکارهای لازم از جمله رصد و نظارت دقیق بر نحوه تولید، توزیع و عرضه مرغ، برخورد با متخلفان در این حوزه، مقابله با دلالی را برای ساماندهی به وضعیت این روزهای بازار مرغ ضروری دانست.

رئیس کل دادگستری استان به تداوم واسطه‌گری در بازار مرغ علی‌رغم هشدارهای جدی دستگاه قضائی اشاره و تصریح کرد: عرضه گوشت مرغ به قیمت مصوب در تمامی فروشگاه‌های استان اردبیل ضروری است چرا که در صورت مشاهده هر گونه تخلفی واحد صنفی پلمب شده و با فرد خاطی به شدت برخورد می‌شود چرا که در چنین وضعیت دگرگون شده بازار عده‌ای با منفعت‌طلبی شخصی در صدد سرقت از سفره سبک مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر هستند که این امر به هیچ وجه قابل چشم‌پوشی نیست.

عتباتی با مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط اتمام حجت کرده و گفت: عدم همکاری هر یک از دستگاه‌های مسئول در رابطه با ساماندهی به بازار مرغ که منجر به تشدید تخلفات در بازار در ماه رمضان شود، نشان از عدم مسئولیت‌پذیری مدیران مربوطه خواهد بود که در همین رابطه برخوردهای قضائی برای مدیران متخلف در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته این مسئول، ظرفیت بسیج اصناف در رابطه با همکاری در بازرسی و نظارت‌ها بر نحوه تولید و توزیع مرغ، در ساماندهی اوضاع بازار بی‌تاثیر نیست./مهر

کد خبر : 18134

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس