جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 3 آوریل 2021 | 23:20 ب.ظ
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

۹۹ درصد مکالمات تلفن همراه در استان اردبیل موفقیت‌آمیز است

۹۹ درصد مکالمات تلفن همراه در استان اردبیل موفقیت‌آمیز است اردبیل -مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از وضعیت مطلوب مکالمات تلفن همراه در استان خبر داد و گفت: ۹۹ درصد مکالمات تلفن همراه در این استان موفقیت‌آمیز است.

بهروز رزمی افزود: بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۹۹ درصد مکالمات اپراتورهای تلفن همراه در استان موفقیت‌آمیز است.

وی با اشاره به شاخص‌های کیفی مکالمات اپراتورها اظهارکرد: متوسط میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه برای اپراتور همراه اول ۹۹.۱۰ درصد و میزان انتقال موفقیت آمیز مکالمه این اپراتور ۹۷.۸۸ درصد است. همچنین متوسط میزان برقراری موفقیت‌آمیز مکالمه برای اپراتور ایرانسل ۹۹.۶ درصد و میزان انتقال موفقیت‌آمیز مکالمه این اپراتور ۹۹.۱۷ درصد  است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: میزان مکالمات موفقیت‌آمیز و کیفیت مکالمات اپراتورهای تلفن همراه، شاخص‌های کلیدی برای سنجش کیفیت خدمات ارائه شده توسط اپراتورها است و بررسی و پیگیری بهبود این شاخص‌ها به منظور کسب رضایت مشترکین استانی به صورت دوره‌ای توسط این اداره کل انجام می‌شود.

رزمی اظهارکرد: درصد پوشش جمعیتی اپراتور ایرانسل در استان اردبیل به تفکیک فناوری‌های نسل دوم، سوم و چهارم، به ترتیب ۸۱.۱ ، ۷۶.۹۶ و ۵۵.۲۸ است و در حال حاضر میزان پوشش جاده‌های اصلی و فرعی استان توسط این اپراتور به تفکیک فناوری‌های نسل دوم، سوم و چهارم، به ترتیب ۹۰۶، ۹۱۹ و ۵۰۹ کیلومتر است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۱۱ سایت ارتباطی نسل دوم، ۲۱۰ سایت ارتباطی نسل سوم و ۲۰۴ سایت نسل چهارم توسط اپراتور ایرانسل در استان راه‌ اندازی شده که در مجموع از طریق ۶۲۵ سایت، خدمات اپراتور ایرانسل ارائه می‌شود و همه ۳۱ شهر استان تحت پوشش تلفن همراه این اپراتور است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از راه‌اندازی ۱۹ سایت ارتباطی در خلخال طی سال گذشته خبرداد و گفت: در حال حاضر ۴۹ روستای این شهرستان به اینترنت پرسرعت روستایی دسترسی دارند.

وی گفت: ۱۹ سایت ارتباطی طی سال گذشته در شهرستان خلخال ایجاد شده و برقراری اینترنت پرسرعت روستایی در روستاهای فاقد زیرساخت‌های اینترنتی از اولویت‌ها و برنامه‌های در دست اقدام  این اداره کل  در طول سال جاری است.

وی به راه‌اندازی ۱۱ سامانه جدید تقویت امواج تلفن همراه و زیرساخت اینترنتی در سال جاری در خلخال اشاره کرد و افزود: علاوه بر انجام این کار که بخشی از تعهدات و وعده‌های  داده شده به مردم منطقه است اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۰ کیلومتر فیبر نوری برای تقویت زیرساخت‌های ارتباطی این شهرستان اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه ۲ شهرستان خلخال در جنوب و گرمی در شمال استان اردبیل از محروم‌ترین شهرستان‌های این استان در بحث زیرساخت‌های مخابراتی هستند، اظهارکرد: علت این امر واگذاری راه‌اندازی سایت‌های تلفن همراه روستایی و بین‌شهری به سرمایه‌گذاران و اپراتورهای بخش خصوصی و بی‌رغبتی آنها به هزینه‌کرد اعتبار برای مناطق کوهستانی این مناطق بوده است.

او گفت: در حالی که هر دکل و سایت در مناطق کوهستانی حداکثر ۲ روستا را پوشش می‌دهد وسعت پوشش در مناطق دشت استان بیشتر بوده و بنابراین بخش خصوصی اجرای طرح‌ها را در مناطق دشتی به مناطق کوهستانی ترجیح داده که این مشکل با واگذاری راه‌اندازی سایت‌ها به دولت در حال برطرف شدن است .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین به راه‌اندازی سه سایت ارتباطی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال در جاده گردشگری خلخال – ماسوله اشاره کرد و افزود: ۳ سایت جاده‌ای در روستاهای ماجولان ، علی‌آباد و جلال‌آباد در طول مسیر این راه ارتباطی با هدف پوشش این جاده و همچنین سه روستای یاد شده به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به تامین اعتبارات این سایت‌ها از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح کرد: برای تکمیل پوشش جاده‌ای این منطقه گردشگری و بهره‌برداری از هر سایت ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رزمی وجود پوشش تلفن همراه در این منطقه را امری ضروری دانست و ادامه داد: این مسیر یکی از نقاط اتصال ۲ استان اردبیل و گیلان است که نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری دارد و بهبود و تکمیل پوشش تلفن همراه در این مسیر، برای بهبود رفاه حال مسافران مهم است./ایرنا

کد خبر : 18119

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس