سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 3 آوریل 2021 | 23:11 ب.ظ
رئیس عالی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اردبیل:

فعالان فضاهای مجازی اذهان مردم را مخدوش نکنند

فعالان فضاهای مجازی اذهان مردم را مخدوش نکنند اردبیل – رئیس عالی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اردبیل گفت: فعالان فضای مجازی در آستانه انتخابات و تبلیغات کاندیداها شایسته است از مخدوش کردن اذهان مردم خودداری کنند.

محمود عباس‌زاده مشگینی اظهار کرد: بر اساس اصول قانونی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر از ۲۱ فروردین ماه کار بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهرها را آغاز می‌کنند که قطعاً در این فرآیند بر مر قانون و رعایت اصول اساسی در تأیید صلاحیت‌ها توجهی جدی خواهد شد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تشکیل دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات، زمینه برگزاری سالم انتخابات با رصد کامل اطلاعاتی، انتظامی و قضائی فراهم آمده و مردم در یک فضای سالم و با نشاط در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا حضور و مشارکت بالایی را نشان دهند.

رئیس عالی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اردبیل با تکذیب شایعاتی مبنی بر رد یا تأیید صلاحیت برخی از کاندیداها قبل از اعلام رسیدگی در هیئت نظارت گفت: رسانه‌های استان به ویژه فعالان فضای مجازی بهتر است از انتشار اخبار غیررسمی و نقل و قول‌های غیرواقعی پرهیز کرده و اخبار رسمی را از طریق سایت و کانال هیئت نظارت پیگیری کنند.

عباس‌زاده مشگینی افزود: هرگونه تبلیغات زودهنگام کاندیداها جرم انتخاباتی تلقی شده و قطعاً در روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر این اقدامات مورد توجه قرار خواهد گرفت و اجازه نخواهیم داد تا یک شرایط نابرابر تبلیغاتی اتفاق بیافتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هیئت نظارت استان با سعه صدر و عمل به قانون سعی خواهند کرد تا شرایط عادلانه و مساوی را در رسیدگی به صلاحیت همه کاندیداها مورد توجه قرار داده و زمینه حضور و تبلیغات قانونی کاندیداها را در موعد مقرر برای به دست گرفتن کرسی شوراها انجام دهند.

رئیس عالی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: نباید مردم را در این شرایط حساس نسبت به انتخابات و نتیجه آن ناامید کرده و یا با تفسیرها و برداشت‌های غلط و انتشار اخبار کذب به سوءاستفاده عده‌ای دامن زد./مهر

کد خبر : 18113

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس