جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 3 آوریل 2021 | 23:08 ب.ظ
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل خبر داد؛

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بزرگراه‌ها در اردبیل

تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بزرگراه‌ها در اردبیل اردبیل – مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سال ۹۹ بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل اختصاص یافت.

محبوب حیدری ، اظهار کرد: امسال پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به تلاش پیمانکاران در پروژه‌های متعدد، ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بزرگراه را در مسیرهای مختلف استان اردبیل تکمیل و آماده بهره‌برداری کنیم.

وی ضرورت تأمین قیر مورد نیاز و همچنین جابجایی تأسیسات را به عنوان دو مشکل اساسی در توسعه بزرگراه‌های استان یادآور شد و تصریح کرد: انتظار می‌رود با تلاش نمایندگان استان در مجلس و همچنین تصمیم مسئولان کشوری، قیر مورد نیاز برای تهیه آسفالت و پخش آن در مسیرها و محورهای مواصلاتی مختلف برطرف شده و به نوعی دغدغه‌ای از بابت تأمین قیر نداشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد تکمیل بزرگراه اردبیل به مشگین شهر گفت: سال گذشته ۱۰ کیلومتر لایه اول این مسیر تکمیل و قرار است لایه دوم آسفالت‌ریزی آن با بهبود شرایط جوی انجام شود تا با انجام عملیات عمرانی در هشت کیلومتر باقیمانده مسیر بتوانیم امسال به صورت کامل ۸۵ کیلومتر محور اردبیل – مشگین شهر را به زیر ترافیک ببریم.

حیدری افزود: تمام تلاش ما بر این است تا این پروژه امسال به سرانجام برسد که امیدواریم با تخصیص کامل اعتبارات و پرداخت مطالبات پیمانکار زمینه بهره‌برداری کامل از این پروژه فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: احداث این محور اساسی که در حقیقت راه شمال استان اردبیل را نیز هموار خواهد کرد به افزایش ایمنی و کاهش تصادفات، افزایش سرعت ترددها و بهبود رفاه در سفر و همچنین توسعه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری منجر خواهد شد.

حیدری اضافه کرد: امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری از این مسیر در ادامه آن بتوانیم محور مشگین شهر به اهر را نیز که شامل هفت کیلومتر کمربندی مشگین شهر و ۲۸ کیلومتر حوزه استحفاظی اهر است به چهار خطه ایمن تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: برای ۳۵ کیلومتر مسیر باقیمانده تا اتصال به اهر از هر دو طرف کارهای عمرانی و اجرایی امسال آغاز خواهد شد تا کل مسیر را بتوانیم آماده بهره‌برداری کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: با تلاش مضاعفی که هم از سمت آذربایجان شرقی و هم از سمت استان اردبیل انجام خواهد شد، کل مسیر اردبیل به مشگین شهر و اتصال به اهر در سال آینده می‌تواند زمینه اجرایی و عملیاتی کامل به خود بگیرد./مهر

کد خبر : 18110

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس