جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 1 آوریل 2021 | 22:38 ب.ظ
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

۱۲ فروردین تجلی مردم سالاری دینی در تاریخ ایران اسلامی است

۱۲ فروردین تجلی مردم سالاری دینی در تاریخ ایران اسلامی است اردبیل – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از ۱۲ فروردین به‌عنوان سند اقتدار نظام یاد کرد و گفت: در این روز بزرگ مردم سالاری دینی در تاریخ ایران اسلامی به جهانیان معرفی شد.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده ضمن گرامی داشت روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، این روز را برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست و پیروی مردم از ولایت فقیه را از عوامل پیدایش و خلق چنین تاریخ شگرفی عنوان کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: روز دوازدهم فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رأی اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور به نظام جمهوری اسلامی و حکومت مردمی تغییر یافت.

وی جمهوری اسلامی ایران را شکل نوینی از نظام‌های حکومتی در دنیا عنوان کرد و افزود: حکومت ایران اسلامی تلاش می‌کند با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی در عرصه اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان فراهم شود.

اراده ملت‌ها دخالت دشمنان را با شکست مواجه می‌کند

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، با بیان اینکه عدالت اسلامی از پایه‌ها حکومت جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: حکومتی که در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ تشکیل شد بر پایه عدالت اسلامی طرح ریزی شده و به تمام دنیا ثابت کرد که اگر مردم یک کشور اراده و همبستگی داشته باشند می‌توانند بر تمام قدرت‌های دنیا و در برابر دخالت‌ها و نفوذ بیگانگان به پیروزی برسند و آن‌ها را تسلیم اراده خود سازند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث امیدواری و قوت قلبی برای تمام مظلومان و مستضعفان جهان است. امام خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب، روز دوازدهم فروردین را به‌عنوان روز عید نام گذاری کردند که بدون شک این انتخاب با درایت و آگاهی همراه بوده چراکه در این روز مردم یک ملت سربلند و پیروز شدند.

۱۲ فروردین سال ۵۸ تحولات خاورمیانه را رقم زد

حجت‌الاسلام جعفرزاده به مهمترین دستاورد روز تاریخی ۱۲ فروردین اشاره کرد و افزود: استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران علاوه بر اینکه تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل، به‌ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد، تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران برانگیخت.

عضو شورای فرهنگی عمومی استان، اهمیت همه پرسی در برحه های مختلف تاریخ ایران اسلامی را مهم عنوان و خاطر نشان کرد: این ملت در عمر پربرکت جمهوری اسلامی به تمام بدخواهان نشان دادند که با ابطال حاکمیت شاهنشاهی در سده‌های گذشته این بار به استقرار نظامی رأی دادند که مبنای آن اراده خود مردم در انتخاب رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهر است.

برای تحقق شعار سال مردم و مسئولان باید منسجم عمل کنند

حجت‌الاسلام جعفرزاده، بر ضرورت تلاش همگانی بر تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها در عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تاکید کرد و افزود: جهت اعتلای این شعار باید مسئولان و مردم همه دست به دست یکدیگر بدهند چرا که تلاش برای رونق تولید و حمایت و پشتیبانی از کالا و تولید ایرانی و در مقابل مانع زدایی از سر راه کارآفرینان و فعالان اقتصادی، باید در اهم کارها قرار گیرد و این نامگذاری بیانگر اهمیت بحث اقتصاد در کشور و لزوم تقویت بنیه اقتصادی و خودکفایی در این زمینه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در پایان، با تاکید بر حفظ و حراست از ارزش‌های انقلاب در اعتلای ارزش‌های نظام اسلامی، افزود: برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم و سخنان و راهکارهای حضرت امام خمینی (ره) و نایب برحقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را به کار بندیم و فرمایشات ایشان را مدنظر قرار داده و به آن عمل کنیم./مهر

کد خبر : 18075

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس