دوشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 1 آوریل 2021 | 22:29 ب.ظ
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل:

پشتیبانی و رفع موانع تعاونی‌های اردبیل رویکرد اصلی سال جدید است

پشتیبانی و رفع موانع تعاونی‌های اردبیل رویکرد اصلی سال جدید است اردبیل – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: پشتیبانی و رفع موانع تولید و حمایت همه‌جانبه از تعاونی‌های استان اردبیل در اولویت کار این اداره کل قرار دارد.

قاسم رحیمی  اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها ما نیز در بخش تعاون و افزایش رفاه کارگران سعی می‌کنیم در این مسیر گام‌های جدی برداشته و در کنار پشتیبانی و حمایت از تولید و جامعه فعال کارگری موانع پیش رو را نیز به هر شکل ممکن برداریم.

وی تاکید مقام معظم رهبری را در سال‌های اخیر بر تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد دانش‌بنیان بر مبنای علم و دانش تصریح کرد: تا زمانی که سرمایه‌گذاری‌ها در مسیر افزایش تولید و رونق کارآفرینی اتفاق نیفتد، مشکلات کشور و استان اردبیل قابل حل نبوده و ضرورت دارد در یک جهاد مقدس در جبهه تولید همت و تلاش مضاعفی را انجام دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بخش تعاون هم در اقتصاد و هم در تولید کشور و استان اردبیل نقش بسزایی دارد و سهم شرکت‌های تعاونی و تولیدی در ارتقا هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های این بخش بسیار مهم به نظر می‌رسد.

رحیمی افزود: از یک‌هزار و ۸۵۰ شرکت تعاونی مجوزدار در استان بیش از ۷۰ درصد آنها فعال هستند که فعالیت آنها در سال‌جاری همچنان مورد حمایت قرار گرفته و سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا با وارد کردن تعاونی‌های راکد به چرخه تولید و اشتغال ظرفیت خوبی را در کارآفرینی به وجود آوریم.

وی به نقش تعاونی‌ها در کنار اقتصاد دولتی و بخش خصوصی در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد مولد و رو به جلو یادآور شد و خاطر نشان کرد: بخش تعاون می‌تواند زمینه‌ساز یک حرکت تحولی در حوزه اقتصاد باشد و ما در استان اردبیل با توجه به شرایط خاص ساختار جمعیتی و همچنین وجود تعاونی‌ها در حوزه‌های مختلف نسبت به توانمندسازی این بخش بیشتر اهتمام خواهیم کرد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در کنار تزریق منابع سرمایه در گردش تلاش خواهیم کرد تا مشکلات تعاونی‌ها و تولیدکنندگان را در حوزه‌های مختلف برطرف کرده و در کنار آن در خدمت کارفرمایان و کارگران باشیم تا به راحتی و بدون دغدغه بتوانند در سنگر تولید فعالیت کنند.

وی حضور کارگران پرتوان را در تقویت جبهه تولید اصلی‌ترین محور و موضوع اعلام کرد و ادامه داد: از رویکردهای اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه اشتغال از طریق منابع بخش خصوصی و غیردولتی انجام اقدامات تأثیرگذار و مطلوب در تسهیل فرآیندها و حمایت همه‌جانبه از بخش تعاون و تولیدکنندگان بومی و محلی است.‌/مهر

کد خبر : 18069

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس