جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مارس 2021 | 21:11 ب.ظ
مدیرکل ارشاد استان اردبیل:

ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی باید در جامعه نهادینه‌سازی شود

ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی باید در جامعه نهادینه‌سازی شود مدیرکل ارشاد استان اردبیل گفت: در راستای ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی باید تمام مسئولان و مردم تلاش خود را به‌کار گیرند و این مهم را به یک فرهنگ نهادینه تبدیل کنند.

عبدالله بحرالعلومی صبح امروز در آیین تجلیل از حافظان و قاریان قرآن در اردبیل اظهار داشت: در راستای ترویج آموزه‌های قرآنی و دینی باید تمام مسئولان و مردم تلاش خود را به‌کار گیرند و این مهم را به یک فرهنگ نهادینه تبدیل کنند چرا که حافظان قرآن کریم که نقش اساسی در این زمینه دارند در روز قیامت نیز شفاعت خواهند گرفت.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم از آسیب‌های اجتماعی مصون بمانیم باید فرهنگ قرآنی را بیش از هر مسئله دیگری مورد توجه قرار دهیم و در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار گیریم چرا که جلوگیری از کمرنگ شدن آموزه‌های قرآنی به دستیابی به معنویت جامعه می‌تواند کمک شایانی داشته باشد.

مدیرکل ارشاد استان اردبیل گفت: در این مبحث اهمیت به ترویج این فرهنگ در بین دانش‌آموزان و نسل جوان هم اشاره کرد که نقش اساسی در این زمینه دارند و نیاز است با همکاری و مشارکت آن‌ها در راستای تقویت آموزه‌های قرآنی در بین کودکان و نوجوانان جامه عمل بپوشانیم.

بحرالعلومی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های موجود برای تربیت صحیح نسل جوان استفاده شود و اجازه ندهیم دشمنان برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کار نادرست و مسیر اشتباه بزنند و جامعه را به سوی فساد و مسیر اشتباه پیش ببرند.

 بودجه فرهنگی برای برگزاری برنامه‌ها کافی نیست 

در ادامه اکبر بهنامجو استاندار اردبیل نیز با بیان این که مقابله با آسیب‌های اجتماعی یک اولویت اساسی و مهم است اظهار داشت: برای تربیت صحیح باید از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود و در این زمینه آموزه‌های قرآنی باید بیش از پیش در جامعه ترویج داده شود.

وی بیان کرد: ۲۲۰ هزار دانش‌آموز در استان اردبیل نیازمند انتقال مفاهیم و آموزه‌های قرآنی هستند که از ظرفیت آموزش و پرورش و نخبگان قرآنی باید در راستای تحقق اهداف مورد نظر گام‌های اساسی برداشت و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف‌سازی کرد.

استاندار اردبیل ادامه داد: تعلیم و تربیت و انتقال مفاهیم قرآنی می‌تواند زمینه ایجاد ظرفیت‌های مناسبی را در استان فراهم‌سازی کند و با توجه به این که بودجه فرهنگی برای برگزاری برنامه‌های بیشتر کافی نیست، بنابراین نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق اهداف مورد نظر مبنای کار باشد.

بهنامجو تصریح کرد: باید نسبت به حفظ و احیای فرهنگ قرآنی در جامعه تمام تلاش خود را به کار گیریم و شیوه‌های تربیت قرآنی را نیز به شکل مناسب و هدفمند در جامعه پیاده‌سازی کنیم چرا که در حال حاضر برخی مشکلات اعم از ویروس منحوس کرونا از پرداخت به این برنامه‌ها ما را دورتر کرده و باید در این زمینه تصمیمات اساسی اتخاذ شود و نباید از برنامه‌های فرهنگی در جامعه غافل شد./تسنیم

کد خبر : 18058

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس