جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مارس 2021 | 20:49 ب.ظ

مدال‌آوران المپیادهای علمی اردبیل تجلیل شدند

مدال‌آوران المپیادهای علمی اردبیل تجلیل شدند مدال‌آوران المپیادهای علمی و برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی دانش‌آموزی استان اردبیل روز یکشنبه در مراسمی تجلیل شدند.

در این مراسم از زهرا حسینی‌نیا دارنده مدال طلای المپیاد زیست‌شناسی سال ۹۹ و مدال نقره سال ۹۸، سالار نصرتی ارشاد دارنده مدال برنز المپیاد تفکر و کارآفرینی و علی اکبر حاجوی دارنده مدال برنز المپیاد سلول‌های بنیادی کشور در سال ۹۸ با اهدای مدال و لوح سپاس تجلیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این آیین با بیان اهمیت شناسایی، پرورش و حمایت از استعدادهای دانش‌آموزان گفت: اجرای طرح شهاب در مدارس و تاسیس پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی از اقدامات مهمی است که برای شناسایی استعدادهای خاص دانش‌آموزان و تقویت و حمایت آنها صورت گرفته است.

احمد ناصری افزود: گسترش و پرورش تفکر پژوهش در جامعه بویژه در بین دانش‌آموزان و ایجاد بستر و فضا برای ابتکار، خلاقیت و نوآوری در مدارس یکی از ماموریت‌های مهم آموزش و پرورش است.

او اظهارکرد: برگزاری سالانه المپیادهای علمی و جشنواره‌های خوارزمی در مقطع متوسطه و جابربن حیان در مقطع ابتدایی از اقداماتی است که در این راستا صورت می‌گیرد.

وی کسب دانش همراه با مهارت‌آموزی و کسب تجربه را رمز موفقیت دانش‌آموزان در مسیر آینده شغلی دانست و گفت: آموزش بر مبنای پژوهش و جستجوگری و مساله‌شناسی در چارچوب مواجهه با مسائل روز زندگی، مسیر ارزشمندی برای آینده علمی و فرهنگی کشور رقم خواهد زد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین کسب رتبه‌های برتر استان در کنکور و المپیادهای علمی را در تاثیرپذیری و ایجاد انگیزه در بین دانش‌آموزان موثر دانست و افزود: بسط عدالت آموزشی و برنامه‌ریزی برای شناسایی و پرورش استعدادهای علمی و عملی دانش‌آموزان یکی از اهداف محوری آموزش و پرورش در سال‌های اخیر است./ایرنا

کد خبر : 18040

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس