جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مارس 2021 | 20:46 ب.ظ
رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

پیوست‌های زیست محیطی در اجرای پروژهای عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی رعایت می‌شود

پیوست‌های زیست محیطی در اجرای پروژهای عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی رعایت می‌شود رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پیوست‌های زیست محیطی در اجرای پروژهای عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی رعایت می‌شود.

ناصر عتباتی عصر امروز در نشست با فعالان و مسئولین محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: پیوست‌های زیست محیطی در اجرای پروژهای عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی رعایت می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه شروع فرهنگ سازی در صیانت از محیط زیست از نهاد خانواده اولویت اساسی است، افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان به ویژه مقام معظم رهبری محیط زیست است و بارها ایشان بر لزوم صیانت و مراقبت از آن تاکید فرموده‌اند.

وی با اشاره به تنوع زیست محیطی و پوشش‌های گیاهی استان اردبیل گفت: این تعدد تنوع  گیاهی، آب هوایی در استان بی نظیر است و همچون گنجی گرانبها و حیاتی است که خداوند متعال به استان هدیه داده است و اینک نیازمند مراقبت و توجه ویژه بر آن است تا این امانت به دست نسل های آینده برسد.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی دستگاهها و نهادها در عدم توجه به مسائل زیست محیطی گفت: بی‌توجهی دستگاه‌ها و نهادها در اجرای پروژه‌های خود به مسائل زیست محیطی، یکی ازعوامل  بی‌توجهی به محیط زیست از سوی مردم  است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به ظرفیت قانونی در طرح شکایت از سوی سازمان‌های مردم نهاد بر علیه متخلفان مسایل زیست محیطی بیان کرد: محاکم قضایی نیز طبق روال قانونی به اینگونه شکایات رسیدگی می‌کنند.

وی در ادامه بر لزوم استمرار و تعامل با مراجع قضایی با دوستداران محیط زیست تاکید کرده و گفت: تقویت این همکاری مسلما به حفظ و صیانت از محیط زیست کمک روز افزون خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل استفاده از مجازات جایگزین حبس را یکی دیگر از راهکارهای لازم برای صیانت از محیط زیست عنوان کرد و افزود: باید با فرهنگ‌سازی و تشریح اهمیت محیط زیست در جامعه اقدامات به سمت سویی برود که صیانت از محیط زیست در جامعه نهادینه شود و این موضوع از نهاد خانواده و آموزش و پرورش باید شروع شود.

عتباتی ادامه داد: استفاده از ظرفیت فضای مجازی، صدا و سیما، نهادهای فرهنگی، ائمه جمعه و جماعات و بسیج برای فرهنگ سازی و صیانت از محیط زیست از تاکیدات رئیس کل دادگستری استان بود.

وی از سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیست خواست تا نقش مطالبه گری خود را به خوبی ایفاء کنند و نسبت به هر گونه سهل انگاری در امر صیانت از محیط زیست واکنش به موقع نشان دهند و گزارشات خود را به مراجع قضایی جهت هر گونه برخورد با متخلفان ارائه کنند./تسنیم

کد خبر : 18037

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس