سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مارس 2021 | 20:40 ب.ظ
سرپرست فنی و حرفه‌ای اردبیل خبر داد؛

آموزش مهارت‌های دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای اردبیل

آموزش مهارت‌های دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای اردبیل اردبیل- سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: آموزش مهارت‌های نوین با رویکرد دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در حال انجام است.

بهروز امانی با بیان اینکه آموزش مهارت‌های نوین با رویکرد دانش‌بنیان در مراکز فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در حال انجام است، اظهار کرد: ما در استان اردبیل در حوزه‌های صنعتی، خدماتی، فرهنگ و هنر و حوزه گردشگری منطبق بر استانداردهای بین‌المللی آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای را ارائه می‌کنیم تا نیروی کار ماهر و مجرب جذب بازار کار شوند.

وی تصریح کرد: با برگزاری این دوره‌ها با رویکرد آموزش‌های نوین و مهارت‌های دانش‌بنیان و همچنین تقویت مؤلفه کارآفرینی در حوزه‌های مختلف سعی بر این است تا نیروی جوان و فارغ‌التحصیل دانشگاهی بتوانند از ظرفیت به وجود آمده در افزایش توان تحولات اقتصادی استان استفاده کنند.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل مدارک و گواهینامه‌های صادر شده از سوی مراکز فنی و حرفه‌ای را دارای ارزش و اعتبار بین‌المللی و قابل ترجمه در کلیه کشورها اعلام کرد و گفت: ما آموزش‌هایمان را طبق استانداردهای سازمان جهانی کار ارائه می‌دهیم و تلاشمان بر این است تا نیروهای مهارت دیده بتوانند با توان بالا وارد بازار کار شده و از مهارت خود در جهت ایجاد فرصت‌های اشتغال برای خود و دیگران استفاده کنند.

امانی فعالیت ۱۹ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی را در استان یادآور شد و افزود: پنج مرکز آموزش سیار و یک مرکز آموزش جوار داریم که به صورت رایگان به علاقمندان و جویندگان کار خدمات مهارتی و فنی و حرفه‌ای ارائه می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار این مراکز ۳۲ مرکز آموزش خصوصی نیز در سطح استان مهارت‌های لازم را به علاقمندان ارائه می‌کنند که تنوع رشته‌ها در این مراکز بسیار زیاد است و علاقمندان می‌توانند با حضور در این دوره‌ها به صورت حضوری و مجازی از آموزش‌ها استفاده کنند.

امانی ثبت‌نام برای حضور در این کلاس‌های مهارتی را به شکل اینترنتی و کلاس‌ها را نیز با توجه به شیوع کرونا به صورت غیرحضوری اعلام کرد و ادامه داد: البته کلاس‌های عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود که با نوبت‌بندی و جدول حضور مهارت‌آموزان و هنرجویان تلاش بر این است تا با کمترین خطر و آسیب این آموزش‌ها انجام شده و در کنار حفظ سلامت جویندگان کار، آنها بتوانند از فرصت به وجود آمده در جهت آموزش و ارتقا مهارت خود استفاده کنند./مهر

کد خبر : 18034

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس