سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 مارس 2021 | 20:31 ب.ظ
مدیرکل راهداری اردبیل:

راه بیش از ۵۶۰ روستای استان اردبیل بازگشایی شد

راه بیش از ۵۶۰ روستای استان اردبیل بازگشایی شد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: با تلاش شبانه روزی بیش از ۲۰۰ راهدار و اکیپ راهداری در جاده های مواصلاتی استان اردبیل راه بیش از ۵۶۰ روستا بازگشایی شد.

کلیم الله وثوقی با بیان اینکه راه ۱۰۰ روستا در شهرستان‌های گرمی، خلخال، کوثر، اردبیل، مشگین شهر و نیر همچنان مسدود است اظهار کرد: امیدواریم با تلاش و همت راهداران بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن تمامی راه‌های مواصلاتی استان اردبیل را بازگشایی کنیم.

وی در ادامه از بازگشایی کامل جاده‌های مواصلاتی ۵۶۰ روستا در استان اردبیل خبر داد و افزود: با فعالیت شبانه روزی ۸۰ اکیپ راهداری در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی استان باز است و تردد در آن میرها با زنجیر چرخ و رعایت نکات ایمنی در جریان عادی می‌باشد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل به میزان بارش برف در محورهای مختلف مواصلاتی استان اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: شهرستان‌های نیر و نمین با ۳۰ سانت و شهرستان‌های اردبیل و خلخال با ۲۰ سانت بیشترین بارش برف را داشته اند که این مقدار بارش در روند برف روبی و بازگشایی مسیرها زمان بیشتری را ایجاد کرد.

وثوقی در ادامه به تشریح روند برف روبی در هریک از محورهای مواصلاتی استان اردبیل پرداخت و افزود: جهت انجام عملیات برف روبی تا کنون بیش از ۲۸ هزار تن مخلوط شن و نمک استفاده شده و در این عملیات ۲۰۱ نفر راهدار با به کارگیری ۱۱۷ دستگاه و ماشین آلات پیشرفته راهداری ۶ هزار و ۸۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان اردبیل را برف روبی کردند.

عضو شورای اداری استان اردبیل به انجام تمامی تعهدات طرح زمستانی محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: در طرح زمستانی امسال ۴۲۰ نفر نیروی راهداری در گردنه‌ها، محورها و راهدارخانه‌های استان با ۲۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین مستقر شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: ضروری است تا شهروندان، قبل از هر گونه سفر و تردد در جاده‌های اصلی استان حتماً با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند./مهر

کد خبر : 18025

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس