جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 12 مارس 2021 | 23:33 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

ارزاق عمومی از فردا در شهرهای استان اردبیل توزیع می شود

ارزاق عمومی از فردا در شهرهای استان اردبیل توزیع می شود امام جمعه اردبیل گفت: ارزاق عمومی مردم به صورت فراگیر از فردا در شهرهای مختلف استان اردبیل توزیع می‌شود.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: دولت در حمایت از اقشار آسیب پذیر و تنظیم بازار از فردا به وفور کالاهای اساسی مردم توزیع می‌شود و در این راستا خیرین و مراکز نیکوکاری وارد میدان شدند.

وی با بیان اینکه مردم به این اصل «جمع به نیاز و نه به میل» توجه کنند و در حد کفایت خرید کنند تا کمبودی در بازار احساس نشود افزود: انباشت ثروت به عنوان و بال و بلا بوده و پول امانتی در دست ما است و بهتر است ثروت مازاد در مسیر رسیدگی به فقر صرف شود.

آیت الله عاملی افزود: در راستای برنامه‌های تنظیم بازار و حمایت از خانواده‌های آسیب‌پذیر کالاهای اساسی به طور کافی تهیه شده و از روز شنبه توسط نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و بسیج، هم در شهرها و هم در روستاها توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ارزاق مورد نیاز از جمله روغن، شکر، برنج و مرغ منجمد به کلیه شهرستان‌ها ارسال شده و هیچ محدودیتی در تأمین این اقلام در روزهای پایانی سال نخواهد بود. در اردبیل نیز در ۱۵ منطقه اردبیل از روز شنبه در جایگاه‌های خاص توزیع شروع خواهد شد.

خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: کسانی که نیاز به اقلام ضروری ندارند اقدام نکنند و کسانی که اقدام می‌کنند بیشتر از نیاز خود نخرند به طوری که در خصوص کالاهای اساسی اگر به قدر کفایت خرید شود و از حرص و ولع اجتناب شود، قطعاً در عرض چند روز کل بازار پر از اجناس نایاب می‌شود.

آیت الله عاملی تصریح کرد: خیرین و متمولین هم دقت کنند که موسم عید، موسم معامله بزرگ و پرسود با خداوند است و داشتن ثروت مازاد، مسئولیت وحشتناکی دارد. پول امانت خداوند در دست ماست. به این امانت نباید خیانت شود.

ملت ایران ماهیت مستکبر روزگار را به خوبی شناخته است

امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌ها بیان کرد: اگر ملتی ماهیت دشمن خود را نشناسد، حتماً تصمیم غلط می‌گیرد و شکست می‌خورد و اسیر می‌شود. بارزه بزرگ آمریکا را حضرت امام فرموده است. او شیطان بزرگ است و صفت اصلی شیطان که باعث شد عنوان شیطان بگیرد، استکبار اوست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در ادامه خطبه‌ها با اشاره به دشمنی‌های آمریکا با ملت ایران و تمدید برخی از تحریم‌های دیرینه، بیان کرد: ملت ما ماهیت استکباری آمریکا را می‌شناسد و هرگز در تله حیله‌های آنها نمی‌افتند.

آیت الله عاملی اضافه کرد: استکبار با کبر و تکبر متفاوت است چرا که تکبر، تفوق طلبی است ولی استکبار یعنی حق را می‌داند ولی زیر بار نمی‌رود.

وی گفت: دولت آمریکا می‌دانست در به کارگیری بمب اتمی در ژاپن، سیل آسا انسان‌های بی‌گناه جان خود را از دست می‌دهند اما باز آن را به کار گرفت. می‌دانست در عراق سلاح کشتار جمعی وجود ندارد و حمله به عراق بر خلاف قوانین شورای امنیت سازمان ملل است، ولی حمله کرد و از شورای امنیت اجازه نگرفت و گفت ما حوصله یک بازی موش و گربه نداریم. می‌داند فلسطین ملک فلسطینی‌ها است ولی حتی به دموکراسی و رأی گیری هم در آنجا راضی نیست.

خطیب جمعه اردبیل اظهار کرد: آمریکا می‌داند جنگ را عربستان با عنوان «عاصفه الحزم» به یمن شروع کرده و یمنی‌ها مظلوم هستند ولی تمام قد در کنار عربستان ایستاده و ۶ سال است که هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها با فروش سلاح به عربستان در جنایت در حق یمن مجرم هستند و خون یمنی‌ها در واقع از چنگال آنها می‌چکد.

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: تمام معضلات منطقه در عرض دو روز حل می‌شود اما فزون خواهی، قلدری و منیّت اجازه نمی‌دهد. آمریکایی‌ها اخیراً با یمنی‌ها مذاکره کرده‌اند و گفته‌اند شما باید حملات را قطع کنید. یمنی‌ها گفته‌اند قطع حملات باید متقابل باشد هم ما هم عربستان. اما آمریکا نپذیرفته و گفته عربستان از خود دفاع می‌کند. در حالی که جنگ را عربستان شروع کرده و یمنی‌ها دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد: عربستان از طریق روسیه به بشار اسد گفت ۵ میلیارد دلار به تو می‌دهیم با ایران رابطه خود را قطع و کشور خود را آباد کن او قبول نکرد و کشتار بی‌نظیر تاریخ شروع شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اخیراً نماینده جوبایدن با مقامات انصارالله یمن تماس گرفته و از آنها خواسته که ارتباط خود با ایران را قطع کنند تا آنها هم جنگ و هم محاصره یمن را پایان دهند. انصارالله این پیشنهاد را رد کرده است.

آیت الله عاملی ادامه داد: از این پیشنهاد معلوم می‌شود که انصارالله تروریست نیست بلکه تنها گناهش ارتباط با ایران است و نزدیک به هفت سال است به خاطر این ارتباط، مبتلا به محاصره شده و هزاران شهید داده‌اند. در غائله سوریه نیز بشار اسد گناهی جز ارتباط با ایران نداشت.

وی بیان کرد: هم یمنی‌ها، هم عراقی‌ها و هم سوری‌ها از خود دفاع می‌کنند اما روحیه استکباری آمریکا اقتضا می‌کند که بگوید هرکس در برابر ما ایستاده، تروریست است.

امام جمعه اردبیل گفت: یک حرکت استکباری و شیطانی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها این است که تلاش می‌کنند دفاع مشروع ملت‌ها را به حساب ایران بگذارند. می‌گویند حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و حشد شعبی» عراق را ایران درست کرده است در حالی که عامل اصلی درست شدن این‌ها حمله آمریکا و اذناب آمریکا به این کشورهاست.

آیت الله عاملی بیان کرد: اگر اسرائیل در سال ۲۰۰۰ میلادی به لبنان حمله نمی‌کرد، حزب‌الله درست نمی‌شد، اگر آمریکا به عراق لشکر کشی نمی‌کرد و جان دو میلیون انسان بی‌گناه را نمی‌گرفت، «حشد شعبی درست نمی‌شد.

آیت الله عاملی تصریح کرد: القاعده را هم آمریکا درست کرد. آنها برای جلوگیری از پیشرفت شوروی کمونیستی در افغانستان، مجبور به درست کردن القاعده شدند اما زمام امور از دستشان در رفت. «بوکوحرام» را هم آنها درست کرده‌اند تا چهره اسلام را در آفریقا کاملاً مخدوش کنند تا اسلام در آنجا که به شدت در حال پیشرفت است، زمین‌گیر شود.

وی تصریح کرد: آمریکا از درخت تحریم‌ها بالا رفت و دید آنجا میوه‌ای نیست و حالا جوبایدن به دنبال تدبیر است من اینجا اعلام می‌کنم فشار حداکثری زمانی مفید می‌شد که به تعبیر دولت ترامپ، سریعاً جواب دهد و الان با گذشت زمان، ایرانی‌ها فوراً با راهکارهای دور زدن فشار آشنا می‌شوند./ مهر

کد خبر : 18006

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس