جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 12 مارس 2021 | 23:31 ب.ظ

بررسی موانع پیش‌روی واحدها و شهرک های صنعتی استان اردبیل با حضور مهندس بدری

بررسی موانع پیش‌روی واحدها و شهرک های صنعتی استان اردبیل با حضور مهندس بدری در نشست هم‌اندیشی رئیس مجمع نمایندگان استان با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل و جمعی از مدیران ادارات و بانک های زیرمجموعه این سازمان، برخی موانع پیش‌روی واحدها و شهرک های صنعتی استان اردبیل احصاء و راهکارهای رفع این موانع بررسی شد.

مهندس بدری در نشست هم‌اندیشی با دکتر صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل و مدیران ادارات زیرمجموعه پس از تبریک عید مبعث، اظهار کرد: از تلاش های صورت گرفته در بخش صنعت و معدن در سطح استان اردبیل سپاس‌گزاریم و با دغدغه های موجود آشنا هستیم.

اردبیل از زمانی که استان شده به لطف خدا گام های جدی در رشد صنعتی و اقتصادی برداشته اما ظرفیت این استان به‌لحاظ نیروی انسانی و موقعیت جغرافیایی ایده‌آل و خدادادی بسیار بیشتر از اقدامات انجام گرفته می‌باشد.

روز شنبه در خصوص منطقه آزاد تجاری صنعتی استان و سایر مناطق آزاد پیشنهادی جدید کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم‌گیری می‌شود که در صورت تصویب نهایی، اتفاقی شاید هم‌وزن با استان شدن اردبیل رقم خواهد خورد و با این رویداد مهم آینده‌ای درخشان برای استان پیش‌بینی می‌شود.

امروز بزرگ‌ترین چالش پیش روی ما حضور نزدیک به ۷۰ هزار جوان تحصیل‌کرده بیکار در استان اردبیل است که رفع این معضل به اقدام جهادگونه نیازمند است.

ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته در ارتباط با ایجاد فرصت های شغلی در استان اردبیل، معتقدم در بحث اشتغال باید با واقعیت ها روبرو شویم و از آمارسازی های غیرواقعی پرهیز کنیم چرا که اشتغال و یا عدم اشتغال موضوعی است که در بستر جامعه کاملا مشهود و ملموس است.

در استان اردبیل اکثر صنایع موجود در مقیاس کوچک و متوسط است، بنابراین طبق مذاکراتی که با وزارت صنایع و معادن انجام داده‌ایم تلاش می‌کنیم زمینه ایجاد صنایع مادر توسط شرکت های ایدرو و ایمیدرو در استان فراهم شود.

در ارتباط با جذب منابع ملی در قالب تسهیلات برای حمایت از صنایع موجود و درحال اجرا در استان باید گام های موثرتری برداریم.

پتروشیمی اردبیل هم مطالبه مردم است و هم مهم برای صنعت و ارزش افزوده استان، لذا به هیچ وجه امتیاز این صنعت نباید از استان دریغ شود.

در بخش توزیع اقلام مصرفی مردم و سوداگری دلالان در این بخش در کل کشور، متاسفانه بسیار ضعیف عمل شده و می‌توان گفت دولت در این بخش نمره قبولی ندارد.

کد خبر : 18003

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس