جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 مارس 2021 | 01:20 ق.ظ
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل :

۱۴۳هکتار به سطح گلخانه‌های اردبیل افزوده می‌شود

۱۴۳هکتار به سطح گلخانه‌های اردبیل افزوده می‌شود رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل گفت: ۲۹مورد پروانه تاسیس گلخانه برای امسال با ظرفیت ۱۴۳هکتار صادر شده است.

شهرام محمدی اظهار داشت: در استان اردبیل گام‌های مهمی در راستای گسترش کشت گلخانه ای برداشته شده است؛ به طوری که در ۱۱ ماه امسال در این راستا بیش از ۱۴۰هکتار مجوز تاسیس توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل صادر شده است که در آینده نزدیک وارد چرخه تولید و مرحله بهره‌برداری می‌شوند.

وی افزود: این واحدها در حوزه‌های مختلف از جمله تولید گل وگیاهان زینتی، گیاهان دارویی، تولید محصولات باغی، صیفی و تولید نشاء مکانیزه هستند.

محمدی تصریح کرد: شهرستان پارس‌آباد یکی از قطب‌های مهم کشت گلخانه‌ای است، به طوری که در ۱۱ ماه امسال ۴ مورد پروانه تاسیس با مساحت بیش از ۱۲۱هکتار دراین شهرستان صادر شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل ۴ موردپروانه تاسیس باظرفیت بیش از ۶ هکتار و در شهرستان مشگین‌شهر نیز ۴مورد پروانه تاسیس باظرفیت نزدیک به ۳٫۵ هکتار صادر شده است.

محمدی بیان کرد: با اقدامات وسیع و گسترده در زمینه کشت‌های گلخانه‌ای از شمال تا جنوب استان انجام شده شاهد تحول بزرگی در حوزه‌های مختلف اعم از افزایش تولیدات گلخانه‌ای و اشتغال در سطح استان خواهیم بود.

محمدی اظهار کرد: سال گذشته ۲۰ درصد منابع و اعتبارات گلخانه‌ای کشور به این استان تخصیص یافته واردبیل جایگاه سوم کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده است./تسنیم

کد خبر : 17991

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس