جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 مارس 2021 | 20:52 ب.ظ
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس:

تکلیف دارایی‌های نقدی و غیرنقدی ایران در خارج از کشور مشخص می‌شود

تکلیف دارایی‌های نقدی و غیرنقدی ایران در خارج از کشور مشخص می‌شود نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ این طور که مشخص است لازم و ضروری است تا هرچه سریع‌تر وضعیت دارایی‌های نقدی و غیرنقدی کشورمان در خارج تعیین تکلیف شود.

محمود عباس‌زاده مشکینی اظهار داشت: با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ این طور که مشخص است لازم و ضروری است تا  هرچه سریع‌تر وضعیت دارایی‌های نقدی و غیرنقدی کشورمان در خارج تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف دارایی‌های منقول و غیرمنقول جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفت: میزان قابل توجهی دارایی نقدی و غیرنقدی در خارج از کشور داریم که در حال حاضر امکان بهره برداری از آن وجود ندارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ارقام مختلفی از میزان دارایی های ایران ارائه می شود، اظهار داشت: دو سال پیش آخرین برآوردها در این زمینه صورت گرفت که میزان دارایی های ایران را بیش از حدود یک میلیون میلیارد تومان برآورد کرد.

وی تصریح کرد: لازم بود درباره سرنوشت و مقدار دارایی های ایران و اینکه در کدام کشور قرار دارند، تعیین تکلیف صورت گرفته و وضعیت حقوقی آنها مشخص شود همچنین باید این دارایی ها مولدسازی کرده و برای کشورمان درآمدزا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پیشنهاد خود در زمان بررسی بخش هزینه‌ای تبصره ۱۸ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰، بیان کرد: بر اساس این پیشنهاد که حائز رأی اکثریت نمایندگان شد دولت مکلف است در نیمه اول سال آتی فهرست کامل و جامعی از دارایی های نقدی و غیرنقدی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور احصاء کرده و برنامه خود را برای مولدسازی این دارایی ها ارائه کند.

عباس‌زاده مشکینی بیان کرد: ملت ایران بتوانند از عواید این اموال استفاده کنند همچنین وزارت اقتصاد باید گزارش این عملکرد را در نیمه دوم سال آتی به مجلس ارائه کند.

وی با اشاره به مصوبه صحن علنی مجلس، بیان کرد: در تیرماه امسال طرحی با عنوان تأمین و تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی پیشنهاد شد که در مقدمه و طرح توجیهی این آن آمده بود، اگر یک زن از سه مؤلفه «حمایت همسر یا خانواده، ارث والدین و شغل قانونی»  بی بهره باشد، چه حمایتی از او انجام می‌شود.

نماینده مردم مشکین ‌هر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عبارت شغل قانونی کاملا دارای تعریف است، ادامه داد: در این شرایط اگر این بانو بخواهد با کرامت زندگی کند، چطور باید امورات خود را بگذراند؛ برخی داعیه دار این می‌شوند که می‌تواند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گیرد در حالیکه با پرداختی‌‎های پایین کمیته امداد امورات زندگی را نمی‌توان گذراند./تسنیم

کد خبر : 17958

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس