سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 مارس 2021 | 20:41 ب.ظ

عطر و بوی شهادت امام موسی کاظم(ع) با شهید رامین سروری در هم آمیخت

عطر و بوی شهادت امام موسی کاظم(ع) با شهید رامین سروری در هم آمیخت امروز روز آئین عزاداری سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) است و در این روز رامین سروری جوان اصلاندوزی در حین دفاع از مرزهای کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

امروز روز آئین عزاداری سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) است و مردم اردبیل همانند مردم سایر استان‌ها در مناطق مختلف استان به آئین‌های مختلف عزاداری می‌پردازند از پخش نذری تا برپایی دسته‌جات و نوحه‌خوانی و فضای معطر عطر و بوی شهادت جوان اصلاندوزی،‌ رامین سروری در هنگ مرزی ارومیه در اردبیل پیچیده است.

بوی شهادت در اردبیل پیچیده، هوا نیز گویی می‌خواهد گریه کند،‌ امروز اردبیل حال و هوای دیگری دارد، حال و هوایی که جز غم و ماتم مردم استان نمی‌توان هیچ چیز دیگری را در چهره‌های اندوهگین مردمانش مشاهده کرد، آری؛ اردبیل در ماتم شهادت سرباز اصلاندوزی در هنگ مرزی ارومیه قرار گرفته است اما به رامین سروری می‌گوییم شهادتت مبارک، ای بزرگمرد…

رامین سروری، سرباز اهل اصلاندوز مغان، ۲ روز پیش در حین انجام وظیفه در ر ارتفاعات منطقه مرگور هنگ مرزی ارومیه در حال پایش مرز و انجام وظیفه بود که دچار جراحت شد که به دلیل شدت جراحات وارده، به یکی از بیمارستان های تهران اعزام و در بیمارستان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

جزئیات برگزاری مراسم تشییع و تدفین این شهید والامقام متعاقباً اعلام می‌شود و در مناطق مختلف استان مراسم عزادارای آئین عزاداری سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) و رامین سروری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است و مردم در سوگ شهیدان اشک و ماتم ریختند.

سوگواری، ذکر مصیبت و مداحی از برنامه‌های معنوی امروز اردبیل است و اردبیلی‌ها با هدیه تلاوت نور به روح مطهر امام موسی کاظم(ع) و شهید سروری یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشتند و ذکر صلوات و قرائت دعای زیارت امام موسی کاظم(ع) نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود.

تبیین شخصیت و سبک زندگی امام موسی کاظم(ع) نیز از برنامه‌هایی است که امروز در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته و در مناطق مختلف استان نسبت به اجرای آن تمهیدات لازم به کار گرفته شده است./تسنیم

کد خبر : 17946

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس