جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 مارس 2021 | 20:32 ب.ظ

میزان ازدواج و طلاق در اردبیل افزایش یافت

میزان ازدواج و طلاق در اردبیل افزایش یافت معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت : در سال جاری هم میزان ازدواج و هم طلاق در این استان روند افزایشی داشته است.

بهروز ندایی عصر دوشنبه در نشست ساماندهی امور جوانان استان اردبیل افزود: امسال تاکنون تعداد ۱۰ هزار و ۳۱۲ مورد ازدواج در استان اردبیل ثبت شده است که این میزان در مقایسه با سال قبل سه درصد رشد دارد.

وی بیان کرد: در این مدت  تعداد سه هزار و ۱۹۸ فقره طلاق هم در استان اردبیل ثبت شده است که نسبت به زمان مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش دارد.

او با اشاره به اینکه رقم متارکه زوجین در استان اردبیل طی چند سال اخیر قابل توجه است، اظهارکرد: این آسیب اجتماعی در نقاط مختلف این استان در سنین مختلف به وقوع پیوسته و علت‌های مختلف  دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل ادامه داد علاوه بر طلاق ، آسیب‌های اجتماعی دیگری ازجمله اعتیاد و نظایر آن در استان اردبیل تهدید کننده ساکنان این استان بویژه جوانان است.

ندایی افزود: همه این آسیب‌ها و از جمله پدیده ناپسند طلاق از سوی ارگان‌های ذیربط اولویت‌بندی و مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته‌اند و نتایج برآمده از آن‌ها نشان می‌دهد که موضوع آموزش به عنوان ضرورت و اولویت اول برای پیشگیری و کاهش آن‌ها دارای اهمیت است.

او با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش این معضل گفت: آموزش زوجین چه قبل و چه بعد از ازدواج به عنوان اقدام ضروری در برنامه گنجانده شده است.

وی یادآوری کرد: اکنون نداشتن مسکن با اجرای طرح‌هایی از جمله مسکن ملی و اختصاص تسهیلات مناسب به عنوان یک مشکل برای جوانان و زوجین تازه ازدواج کرده در استان اردبیل مطرح نمی‌باشد و هر جوانی که اراده نماید می‌تواند صاحب مسکن شود.

او همچنین خواستار طراحی سایتی برای تعیین خانواده‌ها و زوجین نیازمند به جهیزیه به منظور ساماندهی و تسهیل در تامین این اقلام برای افراد نیازمند شد و افزود: داشتن اطلاعات و مشخصات لازم به تامین جهیزیه خانواده‌های کم‌درآمد تازه ازدواج کرده بطور موثر کمک می‌کند./ایرنا

کد خبر : 17937

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس