سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 9 مارس 2021 | 00:00 ق.ظ
رئیس سازمان صمت اردبیل:

۹۰ درصد شیرآلات کشور در اردبیل تولید می‌شود

۹۰ درصد شیرآلات کشور در اردبیل تولید می‌شود اردبیل- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۹۰ درصد شیرآلات بهداشتی کشور در استان اردبیل تولید می‌شود و این استان به قطب تولید این محصولات تبدیل شده است.

رامین صادقی ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از فعالان بخش صنعت و تجارت در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: تولیدکنندگان با غیرت استان به رغم همه کاستی‌ها و نامهربانی‌ها در یک سال اخیر تلاش کردند تا چرخ صنعت و تولید استان را به شایستگی به چرخش در بیاورند.

وی به درخشش استان اردبیل در حوزه‌های مختلف صنعتی و تولیدی اشاره کرد و گفت: ما تلاش کردیم تا تسهیل خاصی را در صدور مجوزها و پروانه تولید مهیا کنیم به طوری که در صدور پروانه تولید استان اردبیل رتبه اول کشور را به دست آورد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: در بخش پرداخت تسهیلات با همکاری معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت علاوه بر سهمیه ۲۲۳ میلیارد تومانی استان از محل تبصره ۱۸، موفق شدیم ۴۵ درصد از منابع شناور این تبصره ۱۸ را برای استان جذب کنیم.

صادقی افزود: با جذب صد درصدی منابع تبصره ۱۸ و حتی بیشتر از این رقم بسیاری از صنعتگران و تولیدکنندگان با استفاده از این تسهیلات موفق شدند واحد تولیدی خود را به چرخه تولید و اشتغال بیاورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر با توسعه واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف اردبیل به قطب تولید محصولات ارزشمند نظیر ام. دی. اف، لاستیک و شیرآلات بهداشتی تبدیل شده و این روند همچنان با قوت ادامه دارد.

صادقی اضافه کرد: ۳۵ درصد ام. دی. اف کشور و ۲۵ درصد لاستیک رادیال ایران در استان اردبیل تولید می‌شود و بالاتر از آنها ۹۰ درصد شیرآلات بهداشتی کشور نیز در این استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل استان اردبیل را قطب طراحی و تولید واحدهای منحصر به فرد در بخش سرمایه‌گذاری اعلام کرد و ادامه داد: مشکلی که عمده تولیدکنندگان ما با آن روبه‌رو هستند تأخیر و تعلل در تأمین مواد اولیه است که امیدواریم در گمرکات با مساعدت لازم و صدور مجوزهای به موقع مشکل تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی نیز به سرعت برطرف شود./مهر

کد خبر : 17909

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس